Na šance byli přece jen o malinko lepší Slánští a hlavně je lépe zakončovali. první gól za ně obstarali domácí čistým vlastencem po akci Hořejšího, Straka ale brzy srovnal. Nedeprimovaní hosté se do vedení vrátili po další akci Hořejšího zakončené první brankou Mrštiny v sezoně. Do půle pak zvonily na obou stranách tyče a břevna. Ve druhé části kryl Sábl několik ran z dálky a jednou se štěstím i trestný kop.

Na druhé straně nejlepší střelec soutěže Jakub Hořejší (už 13 gólů v 8 zápasech!) promrhal sólo, ale v 78. minutě po akci Čablíka už housličkami gólmanovi uspěl a hosty uklidnil. Skóre pak završil Tauš.

„Vezeme tři body z hřiště našeho loňského soupeře, kterému chybělo několik hráčů ze základní sestavy. Výsledek nás samozřejmě těší, ale musíme konstatovat, že nám naši hráči v některých minulých zápasech ukázali lepší fotbal a trenér jim k zápasu rozhodně měl co říci,“ hodnotil vedoucí slánského celku Milan Šúr.

Sokol Klecany – SK Slaný 1:4 (1:2). Branky: 21. Straka – 6. a 78. Hořejší, 28. Mrština, 89. Tauš. Rozhodčí: Procházka.

Slaný: Sábl – Landvojtovič (89. Zíma), Hafenrichter, Cimrman, Hrdlička – Mrština, Tauš, Urban, Vimr (80. Kozák) – Hořejší, Hadrika (73. Čablík).

Rudolf MUZIKA, Milan ŠÚR