V Petrovicích to nelěi Slánští jednoduché hlavně v úvodu, když sice byli aktivní, ale šance Vimra, Mrštiny či Landvojtoviče brankou neskončily a domácí se začali probouzet. první šance ještě také nedali, ale ve 41. minutě rozehráli šikovně rohový kop, nabíhající hráč míč přepustil míč Broschovi a ten nekompromisní bombou poslal svůj tým do vedení.

Fanouškové domácího mužstva se však neradovali z vedení dlouho, neboť v 45. minutě Vimr našel číhajícího Hořejšího, který postupoval sám na gólmana, udělal mu kličku a dostat míč do sítě prázdné brány nebyl žádný problém – 1:1. Byl to možná rozhodující moment utkání.

Přesto diváci viděli ještě do přestávky po jednom gólu na každé straně. V obou případech se však jednalo o ofsajd a branky tak uznány být nemohly.
Ve druhé půli se dlouhé minuty ani jedno mužstvo nedokázalo dostat do vyložené šance. Zpočátku měli více míč na kopačkách slánští hráči, ale pak se hra vyrovnala a domácí začali zlobit. Štěstí měli hosté v 76., když domácí útočník minul po slibném úniku Scheinerovu branku. Naopak v 82. měli velkou kliku domácí, když na centr Mrštiny z TK pěkně naběhl Hrdlička. Hlavou zblízka poslal míč do brankáře a vyražený balon vsedě kopl do břevna.
Rozuzlení zápasu přišlo v 86. minutě. Akce začala u Mrštiny, který přihrál Taušovi, ten vybídl přesnou přihrávkou Čablíka a slánský útočník překonal střelou po zemi na zadní tyč gólmana – 1:2.

Domácí se snažili o vyrovnání, nastavovali se dvě minuty a právě v nastaveném čase musel zasahovat Scheiner proti ošemetné tečované střele.
„V první půli jsme podle našeho mínění měli více ze hry, přesto šli domácí do vedení. Naštěstí jsme dokázali do přestávky vyrovnat. Po změně stran jsme střídajícím Čablíkem vstřelili vítězný gól a vezeme tak cenné tři body. Jejich důležitost nám potvrdily výsledky dalších zápasů, tabulka je neuvěřitelně vyrovnaná a bodové odstupy minimální,“ hodnotil slánský vedoucí mužstva Milan Šúr.

Petrovice - SK Slaný 1:2 (1:1). Branky: 41. Brosch - 45. Hořejší, 86. Čablík.Rozhodčí: Brda.

Slaný: Scheiner – Landvojtovič, Kuba, Cimrman, Hrdlička – Mrština, Tauš, Urban, Vimr (84. Kozák) – Hořejší (89. Zíma), Hadrika (70. Čablík).