Slaný doma brzy prohrávalo po hezké akci svého bývalého hráče Pekárka, ale trenérům se povedl tah: stáhli Čablíka, jenž zazdil tři šance, a čerstvý Vimr zápas rozhodl. Nejprve vychytal nepovedenou nelahozevskou malou domů, po přestávce zase šikovně nabil Taušovi. Jeho skákavá střela duel rozhodla. „Jsme rádi, že se ve Slaném nezrodil tak nečekaný výsledek jako na jiných hřištích,“ rýpl si do soků vedoucí týmu Slaného Milan Šúr.

Hrálo se jen několik vteřin, když brankář hostí vybídl špatným odkopem ke skórování Čablíka, ten však zaváhal a svou šanci nevyužil. V 5. min. se zničehonic hra přenesla na slánskou polovinu hřiště, před Cílkem se objevil Pekárek, zasekávačkou posadil gólmana na zadek a ve skórování mu nezabránila ani dvojice vrátivších se hráčů na brankové čáře.

V 10. min. Čablík nevyužil svou druhou šanci a nechal si míč ukopnout od nohy, následná tutovka Zímy skončila efektním zákrokem Černého.

Srovnat mohl i Hadrika po centru Zímy, ovšem Černý stačil míč směřující do sítě vykopnout. další hlavička Hadriky pak mířila těsně mimo. Také Hrdličkův pokus zblízka šel nad bránu.

Po půlhodině hry. po rohu Urbana hlavičkoval Zíma do boční sítě, po něm pak Čablík promarnil další pokus ke skórování a trenéři ho vystřídali Vimrem.

ten hned ve 41. min. vystihl špatnou přihrávku hostujícího zadáka a prostřelil Černého – 1:1.

Po změně stran pokračovala hra ve vlažném tempu, odpovídajícímu dusnému počasí. Trestný kop z 54. min. poslal Tauš Černému přímo do náruče. Následně nemířil přesně Kozák a vzápětí ojedinělá šance hostujícího celku skončila vysoko nad Cílkovou bránou. V 62. min. se po autovém vhazování dostal k míči Vimr, šikovně ho přihrál Taušovi a jeho skákavá střela skončila v síti Dynama – 2:1. O minutu později Vimr patičkou připravil šanci Landvojtovičovi, ale jeho bomba šibenici těsně minula.

V 66. min. opět nohou zasáhl Černý, když zmařil šanci Zímy a za další minutu diváci viděli konečně pěknou fotbalovou akci, když Zíma kolmicí vybídl Vimra, jenže ten bránu netrefil.

Čtvrt hodiny před koncem domácícm trochu zatrnulo, když míč z hlavy Pešty šel těsně vedle Cílkovy brány. V 84. min. ještě brankář Cílek skvěle zasáhl při nebezpečném centru Nelahozevsi, který směřoval na volného nabíhajícího hráče. Na stavu zápasu nic nezměnilo ani dvouminutové nastavení.

„Utkání s posledním mužstvem tabulky mnoho fotbalové krásy nepřineslo. Zahodili jsme několik příležitostí ke skórování. Naše zadáky občas pozlobil pouze Pekárek, který v úvodu zápasu skóroval a jeho dalším střeleckým pokusům naštěstí chyběla přesnost nebo byly včas zblokovány bránícími hráči. Územní převaha Slánských byla zjevná a vedla k otočení stavu zápasu. Mužem zápasu se stal střídající Vimr, který vyrovnal a na vítězný gól přihrál,“ dodal Milan Šúr. (rm)

Slaný – Nelahozeves 2:1 (1:1). Branky: 41. Vimr, 62. Tauš – 5. Pekárek. Rozhodčí: Procházka.

Slaný: Cílek – Landvojtovič, Kostovčík, Majtaník, Hrdlička – Zíma, Tauš, Urban, Kozák (75. Klusáček) – Čablík (38. Vimr), Hadrika (89. Žďárek).