Domácí mužstvo zatlačilo hosty od první minuty do defenzivy. Ti měli štěstí, když centr z levé strany nabíhající hráč těsně před brankářem Cílkem netrefil. Míč před brankáře domácích se Slaňákům podařilo dostat až v 8. min. a hned z toho bylo vedení 1:0. Celá akce začala u Mrštiny, který z hloubipole poslal míč doprava na Cimrmana,jenž dlouhým křižným pasem zahnal nabíhajícího Kozáka až k rohovému praporku. Kozák však stačil míč zpracovat a odcentrovat před brankáře Vančata. Jeho centr vyrazil dobříšský gólman k nohám Hadriky a ten mu jej zblízka poslal pod břevno do sítě.

Pak se dlouhé minuty hrálo spíše na naší polovině, ale vyloženou šanci domácí neměli. V 17.min. akci domácích zakončil Liška střelou vysoko nad.

Před Vančata se naši borci dostali podruhé v zápase až v 26.min. Cimrman se dostal s míčem po pravém křídle až k zadní lajně, dal přesnou zpětnou přihrávku na Čablíka, který z voleje pálil na bližší tyč a domácí brankář zabránil další brance opravdu skvělým a pohotovým zákrokem. V 31.min pak po levé straně vyvezl míč před pokutové území domácích Tauš, přihrál Cimrmanovi, jehož střela šla jen těsně vedle.

Největší šanci Dobříše zazdil Maryška ve 33. min., když centr z levé strany poslal hlavou z výhodné pozice daleko vedle. Ve 40.min. zachraňoval před Cílkem obětavě Majtaník za cenu rohového kopu. Po jeho rozehrání hlavičkoval Talůžek, ale ani on bránu vůbec netrefil.Poté ještězasahoval Cílek při střele po zemi a s pomocí tyče odvrátil míč na další z mnoha rohů.

Mužstvo Dobříše po obrátce ve snaze o vyrovnání neustále útočilo a Cílek se měl dál co ohánět. Ve 49. min. po brejkuještě zasahovat nemusel, neboť Talůžek střílel vedle.Poté kryl Maryškovu střelu avytěsnil nad břevno bombu Šraina, v 55. min. si poradil s pokusem Poláčka a střelu Pileckéhopouze kontroloval, neboť šla těsně mimo.

S přibývajícím časem se u domácích hráčů začala stále více projevovat bezradnost a nemohoucnost při zakončení. Přestožehosty dostali pod tlak, pořád prohrávali. Vyvrcholením jejich zmaru byla komická situace při rozehrání jednoho z trest. kopů a totálně pokaženém signálu, když nejprve dva hráči po sobě míč přeskočili a třetí si jej o metr předkopl jakoby pro sebe a nad míčem pak jen bezradně stál, čímž poskytl našim hráčům možnost ojedinělého protiataku.

Ke koncipři risku domácích na tři obránce se Slánští přece jen několikrát dostali až před Vančata, který byl úspěšný po střele Mrštiny. Hosté pak bez pohromypřežili také sérii rohů v samotném závěru a předlouhém dvouminutovém nastavení. Všechny míče centrované před bránuobránci ve spolupráci s brankářem stačili odvrátit a vyrovnání již nepřipustili.

„Venku jsme bodovali naposledy v závěru května a máme radost. Konečně jsme odehráli zápas, v kterém se štěstěna obrátila na naši stranu a smázli jsme tři bodíky v nelichotivé bilanci v mnou neustále omílané tabulce pravdy. Naproti tomu domácí byli zklamáni, protože jejich velký tlak jim nepřinesl úspěch a činovníci již byli duchem na dalším duelu ve Hřebči,“ usmál se vedoucí Slaného Milan Šúr.

MFK Dobříš – SK Slaný 0:1 (0:1). Branka: 8. Hadrika.

Slaný: Cílek – Kuba, Majtaník, Kostovčík, Zíma – Cimrman, Tauš, Martina, Kozák – Hadrika (87. Kroc), Čablík (61. Landvojtovič).

(sr, rm)