Novinka ze Slaného to není jediná. Všechny představil předseda klubu Zdeněk Hořejší, byť má v současné chvíli starosti nad hlavu nejen z přestupy, ale hlavně s rekonstrukcí kabin. Kdo do Slaného na jaře přijede, může se těšit. „Opraveny budou úplně všechny hráčské kabiny a každá jinak barevně laděná,“ chlubí se Hořejší.

Ale už k hráčským pohybům. Kromě J. Hořejšího se do tréninku brzy zapojí také další dlouhodobý marod Hrdlička, třetím uzdraveným do party je pak veterán David Cimrman. Ten ovšem patří Vranému a navíc o něj jeví zájem Tuchlovice. „Mluví se o tom, že by tam měl jít výměnou za Abrhama, který šel do Vraného. Ale David má ve Slaném syna a my si nedokážeme představit, že by šel do Tuchlovic,“ odmítá Hořejší.

Stopera by přitom potřeboval jako sůl. Do Štětí za Karlem Grabmüllerem má totiž namířeno Tibor Kostovčík. „Toho bych pustil nerad, ale patří Brozanům. Snad se ještě rozhodne pro nás,“ doufá první muž slánského fotbalu.

Skoro definitivní odchod hlásí zkušený brankář Martin Cílek, o něhož hodně stojí Jedomělice. Slaný ale má další gólmany, hlavně Kudrnu, dále Scheinera a nově bývalého dorostence Kladna Maria Kolumbiče.

Slaňáci stojí hodně o návrat ztraceného syna – záložníka Libora Volfa. Nicméně tomu se ve Vraném, kde už dva roky hostuje, daří a Sokol by ho také rád – už na přestup. „My Libora chceme. odešel hlavně kvůli trenérovi, jenž už tady nepůsobí a je to Slaňák. Čím víc jich budeme mít v kádru, tím bude držet víc pohromadě. věřím, že se Libor vrátí,“ přeje si Hořejší.

Ten musí počítat i odchodem Jakuba Cimrmana, který by rád do Knovíze, jehož situace na chvostu III. třídy je s jediným bodem kritická.

Na spadnutí byl i jeden přestup funkcionářský. Dlouholetý sekretář SK Jozef ´Ďoďo´ Kurilla dostal nabídku pracovat jako sekretář FAČR za futsal, ale tu odmítl.

Zápasovou přípravu zahájí Slánští až v úvodu února, kdy by se měli střetnout se Zelenčí (I. A třída). Poté i s Lány, Blšany, Novem Kladno a na přírodním trávníku i s Jenčí.