Začátek zápasu patřil slánským hráčům, měli šance a dali i dvě branky. První obstaral bývalý gólman Šaroch z trestného kopu, na které má ve Slaném patent. Černooký Tonda Panenka poslal svou technickou, nepříliš prudkou střelu za pomoci tyče do sítě zkoprněného Krabce. O dvě minuty později kapituloval blšanský gólman podruhé, to Volf křižným pasem poslal vpřed Zímu, který ideálně dal na nabíhajícího a ten dát gól prostě musel.

Jenže vedení Slaňáci neudrželi ani do přestávky. Kváča korigoval z hranice šestnáctky a Siegl ml. Byl na konci parádní akce.

Také po změně stran začali Slaňáci dobře, jenže v koncovce byl úspěšnější sok a v rozmezí 65. A 71. minuty utekl na 4:2, když skóroval i exkladenský rychlík Tomáš Klinka.

Ale dobojováno nebylo. Po chvíli promarnil Mrština penaltu za faul na Čablíka, ale stejná dvojka se postarala o snížení – Čablík tentokrát v krkolomné pozici přihrával už přesnému Mrštinovi. Ten dokonce v 86. minutě hlavou po centru Majtaníka srovnal, jenže poslední slovo měly Blšany a jejich střelec Kopecký.

„Byla to dobrá příprava, trenér Svoboda byl s hrou i přes porážku spokojen. Soupeř hraje o dvě třídy výše a nic na tom nemění ani fakt, že je v divizi po podzimu poslední. Na naší straně pak připomínáme řadu absentujících hráčů základu: pomineme-li Hořejšího, kterého zkouší Kladno, pak chyběl ještě Tauš, Landvojtovič, Hadrika a Kostovčík,“ hodnocetil v klidu duel vedoucí mužstva Slaného Milan Šúr.

SK Slaný – Chmel Blšany 4:5 (2:2). Branky: 78. A 86. Mrština, 12. Šaroch, 14. Čablík – 33. Kváča, 43. Siegl ml., 65. a 88. Kopecký, 71. Klinka

Slaný: Kolumbič (46. Zika) – Kuba, Šaroch, Majtaník, Klusáček – Volf, Mrština, Zíma – Hrubik (46. Kemr), Kozák – Čablík. (rm)