SK Slaný – SK Doksy 1:3 (1:1)

„Po dvaceti minutách bych tohle neřekl,“ ozvalo se v závěru ze slánské tribuny. Fanoušek to nazval zcela přesně. Doksy totiž zalezly na vlastní půlku a vsadili na brejky. Zprvu se ale za ni vůbec nedostávaly a hořelo to hlavně před jejich gólmanem J. Zlatou. Ten ještě kryl úvodní tutovku Husárka a při šancích Mrštiny a Švásty vůbec zasahovat nemusel, ale ve 14. minutě vypálil Tauš zpoza vápna rychlou střelu, Zlata ji odrazil jen do tyče a míč pak zastavil až těsně za lajnou – 1:0. „Ránu jsem čekal, ale pro gólmana je to těžké, když míč padá. Já ho vyrazil, ale v bráně skončil. Hádat jsem se ve svém věku nechtěl a v rámci fair-play musím říct, že míč byl celým objemem za čárou,“ uznala sportovně největší osobnost dokeského týmu.

Ta se o chvíli později rozčertila na svého syna Reného, který neuhlídal Husárka, a byla z toho další tutovka, která ale místo gólem na 2:0 skončila v zámezí. Dokeský záložník měl navíc pocit, že byl faulován a zakopl merunu až k zimáku, kde orazítkovala dvě auta. „No, o tomhle si ještě promluvíme doma mezi čtyřma očima. René nějaké vlohy má, ale musí ještě zapracovat hlavně na svém chování,“ mínil táta.

To mu ještě bylo úzko, protože ho začaly bolet záda a schytával řečičky od kamarádů z práce stojících za bránou, hra se ovšem znenadání začala přesouvat na polovinu domácích.

Ti navíc zaplatili ve 41. za svoje poflakování po vlastní standardce, kdy se bavili, proč vše nevyšlo a Doksy mezitím vybojovaly další ze série rohů. Barták hledal stopera Blažka, ten po souboji míč vrátil na zcela volného Vlasatého, který srovnal – 1:1.
Po změně stran už Blažek kvůli zranění nenastoupil, trenér Jiří Škvára ale našel nečekanou, ale skvělou náhradu. Za stopera šel útočník Větrovec, Doksy přeskupily hru a náramně jim to sedlo. V 51. už také vedly, když Mošnička pláchl obraně a s pomocí tyče nedal Kudrnovi šanci. Domácí si ale stěžovali, že míč zpracoval rukou.

Jenže místo toho, aby začali hrát, jejich hra se totálně sesypala, kloudně si nepřihráli a Zlata se v bráně nudil. Naopak Doksy hrající v euforii dřely, Mošnička v další tutovce nechal vyniknout Kudrnu, ale v 66. mu už šanci nedal, když ho po parádní akci přehodil z úhlu.

To byl prakticky konec utkání, protože Slaňáci se zvedli až v posledních pěti minutách, kdy byla ale jejich snaha spíš křečovitá.

„Bohužel nás srazilo to, co celý podzim. Nedáme góly z šancí, pak dostaneme a ještě další hned po půli,“ hlesl zklamaný útočník Slaného Jakub Hořejší a hledal důvody, proč jeho mužstvo funguje pouze při bezproblémovém vedení. „Těžko říct. V kabině se všichni plácáme, povzbuzujeme a na hřišti pak nikdo nepromluví. Ani ti, co by to táhnout měli. Prostě se nikomu nedaří. Asi jsme psychicky slabí a zaplaťpánbůh, že končí podzim, protože bychom zase ztráceli. Přitom jsme tak toužili po tom, aby odstup na čelo byl jen osm bodů,“ sotva šeptal.

Branky: 14. Tauš – 41. Vlasatý, 51. a 66. Mošnička. Rozhodčí: Hájek.

Slaný: Kudrna – Kuhn, Kozelka, Hafenrichter, Husárek – Volf, Tauš, Mrština, Hrdlička (31. Cimrman, 78. Kuba) – Hořejší, Švásta.

Doksy: J. Zlata – Vlasatý, Blažek (46. Větrovec), Škvára, Křivánek – R. Zlata, Steckovič, F. Barták (86. Breha), Mil. Mařík, Mar. Mařík – Mošnička (70. V. Barták).