Očekávaný příchod bývalých opor Sparty – Tomáše Votavy a Vlastimila Svobody, se zatím nekoná, nicméně jak potvrdil předseda Tuchlovic Stanislav Šulc, pracuje se na něm. „U Votavy zatím musím říci ne, protože hráč dosud marodí v Německu,“ připomněl Votavovy potíže z posledního angažmá u západních sousedů v Dynamu Drážďany. Naopak Svoboda by měl být na dobré cestě, ovšem on ani Votava určitě nebudou hrát ve Slaném.

Stejně jako Marian Dimov, jenž po roce v Tuchlovicích končí a vrací se do mateřského Libušína. Baník zkušeného Bulhara nutně potřebuje a dokonce s ním počítá na pozici trenéra (píšeme na jiném místě). „Je to ztráta,“ přiznává Šulc, který ale vyhlédnutou posilu na pozici předstopera má. Odchovance SK Rakovník, aktuálně hráče Tatranu Zdeňka Weise. „Na jeho příchodu ale teprve pracujeme,“ upřesnil Šulc. Jeho tým by ve Slaném měl posílit také testovaný borec z kladenského Nova a jinak tuchlovický rodák – Vladimír Froněk.

Domácí SK Slaný prochází v létě více změnami. Nový trenér Jiří Šarlinger možná přijde o hodně kvalitní dvojici Bohumil Mrština – Zdeněk Hořejší. Oba trénují s Novým Strašecím a podle ohlasů si vedou výborně. „Ale nikdo nemůže počítat, že je tam pustíme na půlroční hostování za pár korun. Cena byla daná a uzavřít to chci do konce příštího týdne. Protože když odejdou, bude muset hledat náhradu. A ta bude také drahá,“ upozorňuje předseda SK Slaný Zdeněk Hořejší.

Ten už připravil lákadla pro fanoušky, hlavně ve formě nových hráčů. Už v sobotu by měl nastoupit Josef Stárek (naposledy Lidice, s nimiž slánské vedení jedná) doléčivší vleklé zranění. Druhdy skvělý borec vynikající zejména hrou hlavou na sebe v minulosti upozorňoval i v Rakovníku, Lokomotivě i SK Kladno a také Přední Kopanině. Dorazit by mohl také jeden z nejlepších produktů kralupské kopané z posledních let – Jakub Müller, dále zlonický Tomáš Vimr, jenž už ale ve Slaném prostředí zná – hrával tady. Na dobré cestě je podle Hořejšího příchod Jiřího Říčky (naposledy Hostouň, předtím Lhota) a vyloučeno není ani angažování šikovného Vecky z Tatranu Rakovník.

Hořejší ještě doplnil, že ho čekají také jednání s SK Kladno. "Pouštíme tam dorostence včetně třeba Hadriky hrajícího za béčko divizi. Za to něco chceme, takže mě na Kladně čekají jednání alespoň o dvou fotbalistech."

S tréninkem začali Slánští v pondělí a trenér Jiří Šarlinger je od začátku nešetří. Příprava je čtyřikrát týdně plus víkendový zápas. „Tohle mužstvo fyzičkou vynikalo a chceme se k tomu vrátit. Takže chlapci dostanou pořádně do těla, v pátek si dají po tréninku vířivku a v sobotu zápas. Ten beru jen jako trénink. Podle dobrých výsledků v přípravě se pozná špatný trenér,“ usmívá se bývalý lodivod Velvar.