Ve Slaném se v prvním mači utkali domácí a Buštěhrad. Hosté se postupně vyrovnávají s úrovní elitní skupiny, hodně pomáhá vyztužení obrany hráčem s ofenzivními sklony Kristiánem Šádou a i ve Slaném sehráli rovnocennou partii. V závěru utkání mohli vyrovnat na 3:3, což se ale nestalo a fungující formule "nedáš - dostaneš" podpořená taktickou chybou útočníka Buštěhradu při obsazení hráčů při rohovém kopu znamenala komfortní pozici pro elitního střelce Slaného Martina Husáka, který vymetl šibenici branky Dana Čápa a utkání skončilo 4:2. V tom byl brankář nevinně, to se prostě "nedalo", jak se říká.

To ale Buštěhradské mrzelo, trenéři Heidenreich a Horák si s hráči vyříkali své a ve druhém zápase na Vinařice doslova vlétli. Možná jim i trochu pomohla chvilková indispozice výborné hráčky Lucky Kaiserové po nešťastně odraženém míči do obličeje. Během chvilky ale byla zpátky ve hře, je to bojovnice. Buštěhradští borci ale byli v laufu a utkání dovedli do jasné a cenné výhry 6:1.

To se ale zase nelíbilo Vinařickým, v souboji se Slaným zrychlili a v půli vedli 4:0 a vypadalo to na exhibici. O půli si měli hráči Slaného s trenérkou Riegerovou co říci a spustili stíhací jízdu, druhou půli vyhráli 4:1, v součtu to ale znamenalo celkovou výhru Vinařických 5:4. Krásný dramatický duel. Velmi cenné vítězství týmu z Vinařic.

V Hostouni se hrálo až 16. 5. a domácí si podali Tuchlovice, jednoznačné skóre 8:0 nepotřebuje další komentář. 

Podobně Tuchlovičtí dopadli i s Unhoští, dostali 9 branek ale 3 branky dali, což se proti silnému týmu cení. 

Hitem bylo utkání nejúspěšnějších ze skupiny. V poločase to bylo smírné 3:3, druhou půli zápasu, ve které padlo 10 branek ale lépe zvládli hosté z Unhoště a finální skóre bylo o dvě brany plus pro ně.

Kompletní výsledky:

Slaný "A" - Buštěhrad 4:2 (2:2)

Vinařice - Buštěhrad 1:6 (0:2)

Slaný "A" - Vinařice 4:5 (0:4)

Hostouň - Tuchlovice 8:0 (4:0)

Unhošť - Tuchlovice 9:3 (4:1)

Hostouň - Unhošť 7:9 (3:3)

Prohlédněte si fotogalerii ze zápasů, nadšení a nasazení hráčů za to stojí.

Autor: Bohumil Kučera