Kabiny si vymění poprvé v neděli, kdy turnaj vypukne. Slaný hraje s Černčicemi (severočeská I. B třída) od 13 hodin, hned po jejich utkání pak nastoupí na místní umělou trávu Vraný proti Sokolu Domoušice (I. A třída).

Žádné posily zatím kluby nehlásí, pouze prodloužení pohybu hráčů, kteří na podzim mezi mužstvy hostovali. Zatímco Zelenka i Volf budou pokračovat ve Vraném, Urban zase ve Slaném. „Posily samozřejmě chceme a věřím, že mít budeme. Ale znáte to, já to řeknu do novin a druhý den bude u hráče konkurence,“ směje se předseda SK Slaný Zdeněk Hořejší.

Ten má radost, že se mu povedlo udržet neudržitelného kanonýra podzimu – jmenovce Jakuba Hořejšího. „Je to srdcař, nikam na vesnici se mu jezdit nechce. Hlavně se mu líbí naše hymna, pořád si ji prozpěvuje,“ dodává opět s humornou nadsázkou Hořejší.

Do Loun bude od 22. ledna dojíždět také jedenáctka SK Zichovec. Účastník III. třídy se přihlásil do souběžně hraného turnaje celků nižších soutěží o Pohár FK Louny.

Turnaj si všechna mužstva z Kladenska vybrala z pochopitelného důvodu. Je jím vzdálenost, či lépe řečeno blízkost jejich obce od Loun. Nejdále to mají Slánští – 27 kilometrů. Ale po rychlostní komunikaci R7 Praha – Chomutov jsou na místě ani ne za půl hodiny. Vraný pojede pouze 19 kilometrů a Zichovec dokonce jen sedmnáct.