O návrat do III. třídy se v podstatě postaral kádr, jenž ji neudržel. „Jediným novým hráčem byl Tůma z Blevic,“ prozradil stoper mužstva a předseda klubu v jedné osobě Radek Schönfelder, který si nejvíc cení toho, že vyjma Tůmy jsou všichni hráči Slatiňáci.

Dřív ale nebylo pravidlem, že všichni táhli za jeden provaz. „Kolikrát jsem si nebyl jistý, kolik nás přijde. Teď chodili všichni pravidelně,“ pochvaloval si předseda a připustil, že vinou absence mládeže je III. třída asi stropem možností týmu, v němž vládne opravdové kamarádství. Však také není nouze o legraci. Jejím režisérem nejčastěji bývá Bauer, jenž společně s Paprňákem reprezentuje nejmocnější sílu mužstva – ofenzivu.

Když je ale potřeba, přiloží hráči ruku k dílu i mimo hřiště. „Před sezonou jsme zrekonstruovali kabiny a vůbec, když je potřeba například pomoci brigádou obci, tak to pro nás není problém. Také nás potom umí podpořit, proto nemáme existenční potíže,“ uvedl Schönfelder.

Ač Slatinští mají docela úzký kádr, který tvoří 14 hráčů, nechtěli by hrát ve vyšší soutěži druhé housle. Přiznávají ale, že ve IV. třídě je protivníci prověřili jen výjimečně. Počítají tudíž s tím, že porážek bude víc. Neobávají se však, že by neúspěchy jejich partou nějak otřásly.

Budoucí soupeři Slatiny se mohou těšit na výrazně lepší kvalitu trávníku, jenž se neskutečně zvedl. Je to hlavně zásluhou kapitána mužstva Vladimíra Schönfeldera, který se o něj pravidelně stará. Aby nebylo známého slatinského fotbalového rodu málo, tak trenérem mužstva je jeho bývalá letitá opora – Jaroslav.

Předsedův otec, jenž pamatuje slavné časy zdejšího fotbalu. Koneckonců to platí také o tatících dalších současných borců.