Oba celky mají stejný počet bodů a dělí se o první dvě místa tabulky. Zápas měl tedy určit průběžného lídra. Nebylo sice nejlepší počasí na fotbal, ale nepršelo ani nefoukalo. Hned po příjezdu nás ale Velvarští upozorňovali na fakt, že se zřejmě hrát nebude kvůli nepříznivému terénu.

Všichni naši hráči se byli po hřišti projít a nemohli s tím souhlasit. Na půlící čáře sice byly dvě louže, ale ostatní části hřiště byly bez vody.

Ve stejnou dobu hrálo velvarské áčko na Braškově a když jsem spočítal přítomné hráče domácích, došel jsem k číslu šest. Podle věku jsme odhadl, že to byli pouze dorostenci. Sice mi kapitán Velvar tvrdil, že jich je připraveno třináct, ale nikde jsme ostatní hráče neviděli.

Zaslechl jsem dokonce jednoho přítomného diváka, jak telefonoval synovi: „ Přijeď na hřiště, co kdyby se to náhodou hrálo.“

Po dlouhých debatách spřítomným rozhodčím byl zápas odložen. Pochopitelně bude odložen na některý den vtýdnu, kdy je většina lidí vpráci a bude velice obtížné dát kádr dohromady.

Velvary má kdispozici dvě hřiště a mimochodem hlavní bylo naprosto bez vody a případně by utrpělo menší újmu než hřiště vedlejší. Bylo tedy možné odehrát zápas na hlavním trávníku. Další argument domácích byl, že dva zápasy mládeže byly ten den zrušeny.

O tom, že bylo hřiště neuzpůsobilé ke hře nás bohužel nepřesvědčili a každý znás nabyl dojmu, že šlo o záměr utkání kvůli nedostatku hráčů odložit. Pokud tedy nemám dost lidí, tak nezakládám béčko a když už ho založím, jaký má smysl odehrát soutěž shráči prvního týmu?

Přikládám pár fotografii hřiště. Podle nás bylo sice namoklé, ale určitě hratelné. Sám jsem hrál na daleko horších terénech. Bylo opravdu nutné zápas odložit?

Byli bychom rádi, kdyby o situaci, která nastala, byly informovány i další kluby, které by mohla potkat stejná nečekaná událost ze strany Velvar.

Co na to rozhodčí Vratislav Rubeš

O vyjádřeni jsme požádali rozhodčího utkání Vratislava Rubeše, jenž měl rozhodující slovo, zda se hrát bude, či ne. "Hřiště jsem si prošel a bylo z pětatřiceti procent pod vodou. Netvrdím, že nebylo hratelné, ale měl jsem obavy o zdraví hráčů. Na rovinu říkám, že moje rozhodnutí nejvíc ovlivnila reakce hráčů Slatiny v tom smyslu, proč vůbec o odložení přemýšlím, že v zimě se hraje na horších terénech," uvedl Rubeš a dodal, že přijel tři čtvrtě hodiny před utkáním a byl svědkem, jak domácí jedenáctka kýbluje ze hřiště vodu.

A co říká předseda Velvar David Vedral?

"Bylo nás třináct a byla připravena obě hřiště. Na béčko ale bylo nalajnované jen náhradní. Hrát nechtěl hlavně rozhodčí, protože na hřišti byly velké vodní plotny. Ani podle mne nemělo smysl zápas hrát. Slatina však o to stála. I když jsme jí nabídli dva náhradní termíny, prohlásila, že nepřijedou protože se v týdnu nesejdou."