SK Kladno – Slavia 0:2 (0:1)

Respekt, respekt, respekt. Tolik ke kladenské hře v prvním poločase. Svěřenci kouče Hřídela se sice dostali k první vážnější akci, když hlavičkoval Strnad, jenže premiant v bráně hostů – Lotyš Romanovs předvedl, že si Jarolím vůbec zle nevybral. To na druhé straně Romanovsův protivník Pavlík opět proti Slavii zklamal. Ve 14. minutě nesmyslně vyběhl a lehce hlavičkující Naumov měl snadnou cestu k důležité úvodní trefě. „Šel jsem na centr a pak si to rozmyslel. Nejhorší chyba gólmana,“ ulevil si kličky nehledající brankář Kladna, kteroý minelu předvedl už na jaře proti Slavii. „Stane se to i lepším. Musím to hodit za hlavu, jinak bych to nemohl hrát. A že to bylo zase proti Slavii, to neřeším,“ dodal.

Slavia pak byla fotbalovější, ale mohla ještě jednou inkasovat, to by ale Klinka musel před poločasem v nadějné pozici pálit ostřeji.

Po obrátce kladenský trenér prohodil posty, Bartoš putoval do zálohy a Hajník se stáhl na beka. Domácí po mírně slávistické úvodu ožili, vytvořili si územní tlak, ale s šancemi byli dál na štíru. Jen Zoubele měl po Klinkově přiťuknutí docela velkou, jenže ránu poslal hodně mimo.

V 78. minutě se rozhodlo definitivně. Standardku hostů rozehrál střídající Grajciar přesně za obranu, kam si naběhl Naumov a nedal Pavlíkovi naději.

V závěru musela na hřiště i sanitka, to když po střetu se Šilhanem musel pro zranění odstoupit brankář hostů Romanovs (sanita ho odvezla do Střešovic s podezřením na poranění páteře) a nahradil ho zkušený Vaniak. „Moc mě to mrzí, ve skrumáži jsem ho zasáhl kopačkou, asi kolíky. Krev tam byla, ale neudělal jsem to schválně a hned se omluvil,“ popsal nepěkný okamžik Jaromír Šilhan.

Ohlasy trenérů:

Karel Jarolím: Jeli jsme se sem s chutí na výhru, věděli jsme ale, že nás nečeká lehký soupeř, Kladno dalo tým dohromady. Udělal jsem korektury v sestavě, chtěli jsme nechat víc prostoru Kladnu ve středu hřiště a vycházet z bloku a spíš chodit do brejků. Celkem se to i dařilo, vedoucí branka padla po hezké přihrávce Jandy. Vstřelený gól zápas ovlivnil, Naumov v úvodu druhé části netrefil prázdnou bránu, přesto jsme ale zvýšili, takže jsem spokojen za tři body, protože jsme nebyli v jednoduché situaci. Že se to dnes povedlo Ristemu Naumovovi, to jsem rád, ale bohužel brankář Romanovs, jenž svou úlohu zvládl. Má podezření na poranění krční páteře.

Martin Hřídel: Do vstřelené branky jsme si celkem plnili, co jsme chtěli, ale v té chvíli se utkání změnilo a museli jsme dobývat. A na to nemáme až tak kreativní hráče. Zlepšili jsme se ve druhém poločase, ale když se zdálo, že můžeme sahat po bodu, tak nám dali další. Příště je zkusíme zaskočit, Slavia se nedá porážet, ale porazit ano.

Branky: 14. a 78. Naumov. Rozhodčí: Bílek 2 – Pelikán, Peřina. ŽK: Gross, Szabo, Šilhan. (všichni K). Diváci: 2680.

Kladno: Pavlík 4 – Bartoš 2, Gross 3, J. Procházka 3, Mráz 3 – Zoubele 3, Strnad 3 (76. Cigánek), Szabo 3, Hajník 3 – Tatanašvili 3 (61. Šilhan 4), Klinka 3 (72. Holub). Trenér Hřídel.

Slavia: Romanovs 1 (90. Vaniak) – Krajčík 2, Suchý 2, Vomáčka 2, Čelůstka 2 – Janda 2, Trapp 3, Belaid 3 (66. Grajciar 2), Hloušek 2 – Naumov 1, Šenkeřík 3 (78. Vlček). Trenér Jarolím.