Nejraději by hráli pořád s Lužnou

Kladno - Pokud by se fotbalisté Slovanu Kladno chtěli zachránit v I. B třídě, museli by hrát častěji proti Lužné. Na podzim ji poslední celek tabulky deklasoval 7:1, v neděli večer na jejím hřišti 3:0. Připsali si tak první jarní výhru.

22.5.2007

Slovan Kladno poprvé na jaře vyhrál a přispěl k tomu dobrým výkonem také hbitý Tomáš Herink (vlevo).Foto: Foto: Deník:Rudolf Muzika

Sparta Lužná – Slovan Kladno 0:3 (0:1)

Domácí celek nezastihl zápas v dobré formě. Jeho obrana pustila hned v úvodu do šancí Herinka, jenž prošel přes půl hřiště a poté i Franka, ale oba mířili vedle. Ve 28. minutě však Machač dostal přihrávku od Stolára a přes výborný zákrok gólmana otevřel skóre. Na druhé straně se zaskvěl Macík, který vyrazil bombu z dálky. Kontroval aktivní Stolár, jehož hlavička šla mimo.

Pět minut po přestávce už vedli hosté o dvě branky. M. Tyburec si skvěle narazil s Machačem a popřel řeči o své mizerné koncovce. Slovan měl i další šance, ale prosadil se až v 69. minutě, kdy s chutí hrající Machač využil kombinaci se Stolárem a Herinkem. Teprve poté se domácí probudili, dvakrát trefili tyčku (jednou s její pomocí zachraňoval Špalek), ale dát gól jim souzeno nebylo. V tabulce tak stále klid ještě nemají.

„Zápas se nám povedl. Snažím se zkoušet i nové hráče a třeba Frank, který se do fotbalu vrací, se jevil dobře. Chceme soutěž dohrát se ctí, škoda jen, že jsme už minulý týden neporazili Lhotu, i když jsme mohli,“ litoval trochu kouč Slovanu Tomáš Černý.

Branky: 28. a 69. Machač, 50. M. Tyburec. Rozhodčí: Jar. Dvořák.

Slovan: Macík – M. Tyburec, Pařízek, J. Tyburec, Špalek – Valenta, Machač, Herink, Dvořák (72. Joglidze) – Stolár, Frank.

22.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Videosouhrn Deníku – pondělí 22. ledna 2018

Moře trávy, tři zahradníci za mřížemi a Drahoš i Pavlásek na Slovácku: videa dne

KRIMIMIX: Naboural auto, řídil v zákazu a ukopával zrcátka

Nová anketa Deníku: Kdo je nejlepší rozhodčí okresu?

Kladno /ANKETA/ – Mnohdy kritizovaní, zatracovaní, mnohdy dokonce nenávidění. Někdy i fyzicky napadení. Jenže bez nich to jde hodně ztuha. Rozhodčí. Byť je tahle funkce i v nejnižším fotbale honorována, je jich velký nedostatek. Právě tématu okresních fotbalových rozhodčích se středočeské vydání Deníku bude v nadcházejících týdnech věnovat.

Plameny v neděli zachvátily hospodářské stavení ve Hřebči

Hřebeč - Požár stavení ve Hřebči si vyžádal v neděli šestnáct minut po šestnácté hodině pozornost hasičů. Podle poplachového plánu operační důstojník vyslal k události profesionální hasiče z Kladna a dobrovolné hasiče z Unhoště a Hřebče.

Hod vánočním stromkem a stovky maličkých běžkařů: prohlédněte si videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 20. až 21. ledna 2018.

On-line rozhovor s raftařem Jaroslavem Pospíšilem

Středečním hostem sportovního on-line rozhovoru Kladenského deníku bude od 13 hodin Nejúspěšnější sportovec Slaného 2017, raftař Jaroslav Pospíšil. Člen Vodáckého klubu 109 Prostějov loni vybojoval v Gruzii se svoji posádkou TR Zubr v celkovém pořadí titul vicemistra Evropy a na světovém šampionátu v Japonsku bronz ve slalomu. Bývalý český reprezentant ve vodním slalomu je také spoludržitelem Českého poháru.