Jenže všechno mohlo být jinak, kdyby hosté zase nebyli v koncovce tak marní, jak se jim to často stává. Kanonýr jim prostě chybí a hlavně kvůli tomu z herně vydařené první půle vytěžili jen stav 0:0.

Po obrátce už to byl jen jejich zlý sen, zatímco domácí se fotbalem bavili a dál mohou žít svůj postupový sen.

Do poločasu ale opravdu hosté hráli lepší fotbal. Větrovec šel sám na brankáře Sedláka, ale mířil těsně mimo. Neuspěl ani razantní bombou a domácí hodně vyděsila i akce mladého Škváry. Zlatovi po ní chyběl jen krůček ke gólů.

Na druhé straně těsně minul veterán Rada, ránu Galbavého vyndal efektně Kieryk, na každý pád však v poločase Slaňákům předvedl trenér Martin Nový takový kartáč, že se ho děsila i nejprošlapanější rohožka na stadionu. „Je fakt, že si servítky nebral," přiznal Milan Šúr.

Po obrátce už to byla slánská kanonáda. Galbavý po chybě hostů servíroval první branku Stožickému, pak Rada po rohu pomalou hlavičškou překonal Kieryka znovu a v 56. minutě bylo hotovo – 2:0. Větrovcovi pak asistent Fejfar zkazil po snížení radost odmávaným ofsajdem a následně se prosadili ještě střídající hráči Slaného. Tentokrát to byli Hořejší a pohotový Volf.

„Odehráli jsme rozdílné poločasy. První půle nebyla dobrá a hosté měli k brance blíž, po změně stran ale brzy inkasovali, přišla rychlá pojistka a o výsledku bylo rozhodnuto. Fanoušci i trenér byli spokojeni," usmíval se Milan Šúr.

Kouč Doks Martin Škvára byl opět skleslý. „Zahrajeme dobře poločas, kde se naši mladíci srdnatě bili s kvalitními hráči Slaného a já na ně byl pyšný. Ale pak se nám to sesype jako domek z karet," hlesl Škvára.

Slaný – Doksy 4:0 (0:0). Branky: 49. Stožický, 56. Rada, 67. Hořejší, 75. Volf. Rozhodčí: Brožek.

Slaný: Sedlák – Kubaška (67. Klusáček), Kostovčík (46. Čablík), Rada, Zíma – Stožický (74. Volf), Pospíšil, Hansl, Tikovský – Ahmed (65. Hořejší), Galbavý.

Doksy: Kieryk – Bláha, Steckovič (77. Pleiner), Samek, Kostka (62. Fišer) – Böhm (70. Koška), Rajgl (77. Havelka), Vincenc, Zlata – Větrovec, Škvára (62. Stuchlý).