„Devět nula v přípravě s Kladnem nám vyloženě prospělo. Hráči si uvědomili, že takto se hrát nedá, poněvadž v kraji mohou narazit na stejně létavé soupeře," řekl trenér Petr Cais, jenž se ale zlobil už v první minutě, kdy po rohovém kopu otevřel skóre veterán, stoper Bezpalec.

„Rohy jsou náš obrovský problém, který asi nikdy neodstraníme," posteskl si lhotský kormidelník a dodal, že soupeř měl dva hodně vysoké borce s metrákem živé váhy. Další dvě standardky skončily naštěstí nad. V první půli měla Lhota jednu loženku, kterou z půl metru zázračně zneškodnil gólman Majtaník, jenž v Jílovišti hostuje z Velvar. „Bylo to neskutečné, už jsem viděl jasný gól," přiznal Cais.

Po obrátce to bylo ze strany hostů fotbalovější a také po zásluze vyrovnali Nachtigalem, jemuž ze strany přihrával Maroušek. Na druhé straně vyřešili obrovský závar na brankové čáře Mantlík s brankářem Kohoutem.

Za Lhotu nastoupili dva hráči, kteří jsou na odchodu. První tři kola odehraje do Hostouně mířící Vlasatý, stejně jako Rychlý, jenž se vrací do rodného Brandýsku. „Máme těžký los, takže je budeme potřebovat," podotkl Cais.

Ač uznal, že mladý sudí odvedl dobrý výkon, mrzely ho dvě situace, jež vůbec neodpískal. Nejprve Hurychovi zavřel soupeř loktem oko, přičemž dostal žlutou kartu zlobící se záložník hostů. U druhé ve vápně domácích stojícímu Havelkovi zlomil soupeř kopačkou nos!

V rozstřelu neuspěl pouze Holeček, jehož kouč v závěru nasadil kvůli penaltám. Jeho vršovický dloubák skončil na břevnu.
V ochozech byla necelá stovka fanoušků, včetně zvědů z jiných klubů. „Byli tam pozorovatelé z Hostouně, Tuchlovic a Ostré. Lhota prostě budí respekt," se smíchem uzavřel Cais.

Jíloviště – Lhota 1:1 (1:0), pen. 2:4. Branky: 1. Bezpalec – 61. Nachtigal.

Lhota (v zelenobíém) nečekaně vyhrála na půdě Jíloviště

Foto: Jiří Kubík