Třiadvacetiletý ofenzivní záložník Roman Smutný je odchovancem drnovického fotbalu. V nejmenší ligové vísce také začal svoji ligovou kariéru. Zatím stihl dvanáct zápasů a v nich také jeden gól. Ten dal při vítězství Drnovic v Liberci. "V Drnovicích jsem prožil zatím nejlepší fotbalové období, i když v minulé sezóně ve Fulneku to také nebylo špatné. Atakovali jsme postupové příčky do ligy," říkal před druhým tréninkem s novými spoluhráči v Kladně.

V Drnovicích si zahrál i s Radimem Holubem a Tomášem Klinkou, kteří také oblékali kladenský dres. Ligovou šanci mu dal trenér Mazura, nedávno odvolaný ze zlínské lavičky. Osud jeho mateřského drnovického klubu ho mrzí. "Úplně tam zrušili soutěž. Mládež se přesunula do Vyškova, muži začínají ve čtvrté třídě. A nádherný stadion chátrá," přibližuje drnovickou současnot.

Po pádu drnovického klubu si Smutného vyhlédlo Brno. V jeho kádru se zatím neprosadil tak, jak by si představoval. "Něco málo jsem tam v lize odehrál, ale teď na začátku další sezóny už bylo jasné, že jsem na druhé koleji. Hledali mi jiné angažmá a jsem rád, že se to nakonec povedlo," vykládá. A v Kladně cítí šanci. "Chtěl bych ukázat, že na ligu mám. Dostat se do ligového klubu bylo pro mě prioritní. A dokážu si představit, že bych tady vydržel i déle než jenom do konce roku," přeje si student třetího ročníku Fakulty sportovních studií na Masarykově univerzitě v Brně.

Vizitka
Roman Smutný
22. 4. 1985 ve Vyškově
prošel kluby: Drnovice, Brno, Bystrc, Fulnek
ligová bilance: 12 zápasů / 1 gól

Miroslav BUREŠ