Vyhlášeného kanonýra odvezla s otevřenou zlomeninou kotníku pravé nohy záchranka. Ve slánské nemocnici se ještě večer podrobil operaci.

„V šest hodin mě přivezli, v osm operovali a v deset jsem byl na pokoji. V pátek mě pustí domů," vypočítal klobucký snajpr, jenž si osudový střet dobře vybavuje.

„Obránci jsem udělal kličku a on mě skluzem trefil na stojnou  nohou. Byl tam o chvíli později než já," řekl a dodal, že soupeře z ničeho neviní.

„Takových soubojů, i horších, jsem v kariéře podstoupil mnoho. Teď to byla smůla,"  mínil Kříž a prozradil, že ve středu ho faulující protivník navštívil v nemocnici.

„Bylo to od něj hezké. Omlouval se mi a prý z toho byl celý víkend špatný. Ani se mu nedivím, prožíval bych to stejně," přiznal s tím, že prvních dvacet vteřin po střetu cítil obrovskou bolest, pak ale zapracoval adrenalin a utlumil ji.

„Chtěl jsem zvednout nohu 
a viděl jsem, jak mi kotník visí dolů. Jeden z diváků říkal, že jsem měl špičky místo paty," přiblížil.

Je svým způsobem s podivem, že borec, na kterého pořádají obránci hon už desítky let, utrpěl první zlomeninu. Po 35 letech!  Jaký bude mít vliv na jeho další kariéru nedokáže odhadnout.

„Moje první myšlenka byla, zda to není konečná. Psychický blok určitě mít nebudu, záleží ale, jak se to dál vyvine. Byl jsem dvakrát na rentgenu a zdá se to být v pořádku," přiblížil 41letý snajpr, jenž v probíhající sezoně nastřílel třináct branek.

Jelikož bydlí ve Zlonicích, lituje, že mu uteče květnový vzájemný souboj. „Chtěl jsem jim to znepříjemnit a také poblahopřát k postupu, který mohou mít po utkání s námi jistý," uvedl Kříž.