VRANÝ – KLOBUKY 7:0 


Když Vraný po pěti minutách druhé půle souboje s Klobuky zvyšovalo na 3:0, dorazil soka Tomáš Kubík, který stihl nastřílet čtyři góly! Jeho průměr branek na utkání za posledních pět kol je přesně tři! Tím se vyšvihl do čela tabulky střelců (16) o gól před braškovského Jaroše. A to šest utkání kvůli nemoci v sestavě chyběl!


K poslednímu utkání roku řekl: „Připravovali jsme se na dva jejich hráče, ti ale byli schovaní na jiných postech a tím nám to Klobuky ulehčily,“ řekl vranský kanonýr s tím, že prvních dvacet minut bylo vyrovnaných, přičemž jejich gól na 2:0 byl z kategorie šťastných. 


„V poločase ale nikdo netušil, že to skončí tak vysokou výhrou,“ řekl a dodal, že jim to tam padalo. Do čeho kopli, to skončilo v bráně. „Je ale pravda, že jsme byli lepší,“ dodal Kubík.


Trenéra Klobuk Jiřího Čížka mrzelo, že se jeho svěřenci v derby nevytáhli. „Odflákli to. Byli jsme ve všech činnostech horší a ani jsme si nevypracovali šance,“ posteskl si. 


TATRAN B – HOSTOUŇ B 0:4


Po áčku triumfovala na Šamotce také rezerva Hostouně, když tři branky vstřelila v poslední dvacetiminutovce. Domácí ale začali lépe a vytvořili si několik tutovek. I když jim byl ve 23. minutě vyloučen Tauš, který zatáhl za záchrannou brzdu, když fauloval unikajícího Gibilova, dokázali soupeře přitlačit. Skóre ale otevřel v závěru půle hostouňský Fábry.


Také po změně stran Obrcián v bráně hostů odolával, zatímco jeho spoluhráči si počínali v koncovce lépe. Na 2:0 upravil Gibilov dělovkou z přímého kopu přímo do vinglu. „Museli jsme měnit míč, protože byl hranatý od tyče a břevna,“ usmíval se kouč vítězů Miroslav Supáček. 


Tentýž hráč se po chvíli prosadil ještě jednou. Konečnou podobu výsledku dal v závěru Slanina. „Jsem rád, že spolupráce s A týmem je na vysoké úrovni. Dokázali jsme to uhrát s dvěma hráči áčka, zatímco soupeř měl na hřišti tři,“ uvedl hostouňský kormidelník a pochválil ofenzivu protivníka: „Za to, že neproměnili šance mohou žehrat jen na sebe. Nás v klíčových chvílích podržel brankář Obrcián.“


Kouč poražených Zdeněk Weis litoval, že jim sudí za stavu 0:1 nepískl podle něj jasnou desítku „Hned z protiútoku jsme dostali druhý gól a bylo po zápase. Hra nebyla špatná, ale výsledek ano,“ smutnil rakovnický kormidelník.