Václav Kalina vyběhne na trávník stadionu Františka Kloze v kladenském dresu, na schopnosti Tomáše Marka bude sázet Hostouň.

„Bude to pro mne zvláštní utkání. V Kladně jsem v sedmnácti letech v divizi začínal a teď se sem v divizi vracím jako soupeř. Nebude to jako když jsem tady hrál za Ostravu ligu," řekl bývalý kapitán Baníku a Jihlavy Marek, který odehrál v nejvyšší soutěži 237 utkání.

V sobotu čeká jeho tým ještě náročnější utkání než bylo proti Novému Boru. „Kladno bude silné na míči a kombinačně ještě lepší. Zápas bude z jeho strany i útočnější," řekl defenzivní záložník Hostouně, jenž zároveň očekává fyzicky náročnější utkání.

„Musíme se na to pořádně připravit. Víc si vážit míče, protože jeho ztráty stojí moc sil. Měli bychom vymyslet něco, aby Kladno muselo běhat," řekl s tím, že to, co stačilo Hostouni v prvních kolech, teď stačit nebude.

Markův tým je zčásti nový a je předpoklad, že postupem času bude sehranější a silnější. „Svoji roli prý může sehrát i přemotivovanost některých hráčů Kladna, pro něž je nepředstavitelné takový zápas prohrát," mínil Marek a připustil, že zvýšená motivace bude i na jejich straně. „U mě je však pořád stejná. Nezáleží na soupeři," podotkl.

Plusem hostů je fakt, že znalost soupeře je z jejich strany důkladnější, koneckonců trenéři Hostouně prožili na kladenském stadionu pěknou řádku let.

Na levém okraji sestavy domácích bude tradičně úřadovat Václav Kalina, který se po loňském ročníku v divizi aklimatizoval. „Těším se na každý zápas, ale tenhle bude trošku jiný," připustil. „Když budeme hrát naši trpělivou kombinační hru, jako jsme hráli doteď, tak uděláme tři body," řekl a přiznal, že soupeře ještě hrát neviděl.

„Uvidíme, jak jim to půjde na našem velkém hřišti. Počítám, že budou zalezlí a my je budeme dobejvat," mínil někdejší hráč Boleslavi a Bohemky, v jejichž dresu odehrál 167 zápasů v nejvyšší soutěži.

Připomněl, že s některými hostouňskými kluky se potkal v mládeži SK. V sobotu v Rakovníku vstřelil krásný gól. „Doufám, že mi na ně nějaký zůstal," usmál se.

Kalina si tipnul, že na derby přijde 600 diváků, Marek by si přál tisícovku, neví však, na kolik je jeho přání reálné.