Pokud se fotbalistům Kladno podaří vyhrát dvě nejbližší utkání Poháru České pošty, přivítají v jeho 3. kole mistrovskou Plzeň.

První krok k tomu, aby si zahráli proti Horváthovi a spol., mohou udělat v sobotu, kdy vstoupí do národního poháru zápasem s třetiligovým Královým Dvorem. Hrát se bude v 17 hodin na trávníku v Srbech.

Cábelíci patřili mezi oblíbené soky SK. Pouze je, a také Písek, v uplynulé sezoně ČFL dvakrát porazili (3:1, 3:2). Během léta ale došlo v obou kádrech k výrazným změnám, a tak lze jen těžko odhadovat, jaký bude poměr sil.

Jelikož je pohár soutěžním utkáním, nelze v něm zkoušet jiné hráče než ty, jež mají kluby zaregistrované.

Z tohoto pohledu by na tom měli být lépe trenéři Kladna, kteří v létě v podstatě pracují jen s vlastními borci. Jejich soupeř v současnosti víceméně čeká na to, kdo vypadne z kádrů týmů vyšších soutěží.

V poslední přípravě Kladno prohrálo s juniorkou Plzně 1:2 a Králův Dvůr porazil Tatran Rakovník 5:1.

Už jen šestnáct týmů zasáhne do sobotní další fáze Krušovického poháru. Do osmifinále, které se bude hrát v 18 hodin, vstoupí i tři fotbalové celky z Kladenska.

Derby se bude hrát ve Hřebči, kam přijedou Doksy. „Kromě zraněných bratrů Čápů bychom měli být v plné síle," řekl hřebečský funkcionář Štěpán Sádecký a dodal, že nastoupí i Marc, jenž je  jejich hráčem.

Pro místní stadion bude zápas derniérou. A mohl by to být dobrý mač, poněvadž také Doksy nastoupí v silném složení a možná se ještě posílí borcem jiného klubu, což je v poháru možné. Ve čtvrtek jich trénovalo sedmnáct!

Překvapením poháru je Velké Přítočno, které se pokusí přejít také přes Mutějovice. „Chceme dál," hlásí trenér Petr Kremláček s tím, že by měli být v dobré sestavě, ovšem bez borců SK Holečka a Štoncnera. Možná nastoupí vranský stoper Jaráb.

Přípravy: so Velvary – N. Strašecí, Tn. Rakovník – Lhota (oba 18.00), ne Vraný – Milešov (10.15), Zeleneč – Slaný (17.00).