Alpinu letos tvořilo trio tradičních opor týmu (nyní MCE) – Volf, Šíma a Zíma, doplněni o hráče Hraslu Slaný Kubu, sparťana Trska a třebusického Sedláka.

Do turnaji vstoupil výběr úspěšně, když si poradil 2:0 s královéhradeckým Mambem (branky Zíma, Kuba), pak deklasoval pražský Bobr Team 9:2 (Volf 3, Sedlák 2, Zíma, Trsek, Kuba, Šíma) a o svém postupu rozhodl výhrou 3:1 (Zíma, Sedlák, Volf) nad ústeckým Rapidem.

Bohužel v tomto utkání si natáhl tříslo Šíma a Alpina se musela připravit na hru bez střídání. Přesto postoupila z prvního místa.
Odpoledne se představili zbývající dva naši zástupci a i oni si vedli dobře. Rozdělov posílený slánskými Augustinem (Union) a Kosteleckým (MCE) i z kladenským Červenkou (Celtic) zdolal na úvod díky brankám Červeného a Bednáře těsně silné Košťany i domácí HS Hany a skupinu také vyhrál.

Do třetice vítězně vstoupili do turnaje i borci MCE, jejichž sestavu tvořili nadějní mladíci Hansl, Pospíšil či Žahour vedle zkušených Snovického a Havelky. I MCE vyhrál skupinu se skóre 17:2 a ztratil jen za remízu s prostějovskou Sexmeraldou.

Tři zástupci našeho okresu, všichni pak postupující z prvního místa, takovou bilanci ještě okres Kladno v Dobrušce neměl. V nedělních skupinách ale čekali nejsilnější možní soupeři.

Dva naše týmy však měly začátek úspěšný – Alpina si poradila 5:0 (Volf 3, Sedlák 2) s Vitamínem Vitamínov, byť musel do pole vynikají gólman Sedlák a jeho místo v brance zaujal zraněný Zíma. Vítězství si připsali i borci MCE, choceňskou Černou štiku přehráli v poměru 3:1 (Nykl 2, Hansl). Jediný Rozdělov v prvním utkání podlehl, a to v odvetě Louce Košťany 1:2 (Bednář). Ve druhém utkání si tento celek připsal bezbrankovou remízu s ústeckou Bocou Juniors, v rozhodujícím duelu pak Rozdělovští nestačili na domácí Santus (0:2).

Loučil se také slánský MCE, který ve druhém duelu neudržel vedení a podlehl novoměstskému Waynes 1:3 (Nykl). V posledním duelu sice Slánští porazili 2:0 (Nykl, Hansl) prostějovský Relax, díky nepochopitelné interpretaci postupových parametrů ze strany pořadatelů (při rovnosti tří týmů rozhodovalo celkové skóre, nikoliv minitabulka) však z turnaje vypadli.

A tak prapor okresního futsalu držela překvapivě nad hladinou zdecimovaná Alpina. Ta v rozhodujícím duelu přejela 3:0 (Volf 2, Kuba) Bumik Děčín.

V osmifinále s Bukvicemi Vysoké Mýto už na Alpině byla již znát únava, ale i přes inkasovanou branku se snažili hráči o vyrovnání. Vytvořili si šance, žádnou však nedokázali proměnit a loučili se také.

Dodejme, že vítězem 25. ročníku Dobrušského poháru se stal již počtvrté AC Gamaspol Jeseník, čímž se stal nejúspěšnějším celkem turnaje v jeho historii.