Neuplynul ani půl rok a všechno bylo jinak. Na jaře odjížděl Bor s výhrou 3:0, v sobotu jeho borci ani nemohli mít chuť na oběd. Výtečný soupeř jim toho dovolil málo a navíc byl poměrně efektivní, byť další možnosti nevyužil.

„Vypadalo to, že chceme hrát jako doma, Kladno nás ale trestalo z rychlých protiútoků. Jinak si myslím, že v první půli nebyl takový rozdíl ve výkonnosti než ukazoval stav," mínil trenérhostů Vladimír Jeníček a dodal, že v druhé části chtěli zápas zdramatizovat, proto ji začali s třemi obránci.

Trenér Kladna Ivan Pihávek byl rád za další signál kladenské veřejnosti.

„Je vidět, že se tady něco děje. Obával jsem se, s čím soupeř přijede, Zvládli jsme to však a jsem rád, že dávali góly hráči, kteří to po psychické stránce potřebovali. Nakonec si zahráli všichni, kdo byli k utkání nominovaní," řekl kouč s tím, že budou mít pěkný víkend.

Ten si užili i fanoušci, mezi nimiž byl také legendární kanonýr Jan Jiras. „Byl jsem spokojený. Je to lepší než v minulé sezoně. Líbily se mi pohyb, rychlost a pěkné akce. Z hráčů mě zaujali Kolmistr, Hanzlík a Tóth. Asi sem budeme chodit pravidelně," řekl.

Celý obsáhlý článek i s dalšími názory najdete v pondělním vydání Kladenského deníku. 

Kladno – Nový Bor 8:1 (3:0).
Branky: 7. Výborný, 25., 55. Růžička, 28. Tóth, 56. Hanzlík, 67. Kraus, 72. Kolmistr, 83. Procházka. ŽK: Rydval, Demke. Rozhodčí: Cihlář. Diváci: 270.
Kladno: Zlata – Suchý, Hanzlík, Veselý, Výborný(74. Neumann) – Štoncner (64. Bořík), Procházka, Tóth (77. Stočes), Kolmistr (72. Skořepa) – Růžička – Kraus (69. Šmucler).