Nový kouč slánského áčka Richard Svoboda ale popřel, že by to byl hlavní důvod, který jej přivedl do Knovíze. „S Michalem jsme hrál v jednom mužstvu, proto jsem tady,“ prozradil.

Při této příležitosti se setkal s vedením SK Slaný, s nímž podepsal roční smlouvu. „Bylo to pro mne nečekané, že mě manažer Jakub Andrýsek oslovil. Měl jsem dva dny na rozmyšlenou. Na poslední schůzce mě s prezidentem Zdeňkem Hořejším zasvětili do fungování klubu a pak jsme se domluvili,“ uvedl příští týden 43letý kouč, jenž na tuchlovické lavičce vydržel necelé dvě sezony.

Po utkání v Černolicích byl od mužstva odvolán. „V té době jsem měl hodně pracovních povinností, takže jsem nemohl fungoval na sto procent. Proto jsme se domluvili na ukončení spolupráce. Rozešli jsme se v dobrém, pořád tam hraji za staré pány,“ uvedl.

V dohodě mezi trenérem, který je zaměstnaný jako hasič, a vedením SK Slaný, je jeho pracovní vytížení zohledněno. „Najedeme na jiný model. Tréninky budou nepravidelné, ale hráči budou mít vždy na měsíc rozvrh přípravy daný,“ přiblížil Svoboda, pro nějž je práce u nového týmu výzvou. „V Tuchlovicích jsem pracoval s Josefem Beštou na stejné úrovni, tady budu vyloženě hlavní trenér a zodpovědnost bude pouze na mně.“

V movitějších Tuchlovicích mohli trenéři spoléhat na kvalitní posily, v chudším Slaném staví v první řadě na odchovancích. „V tom je mezi kluby velký rozdíl. Tady maximálně přijde do přípravy několik nových hráčů z okolí. Je tu však širší hráčský potenciál. Tvoření nového týmu je pro mne novým impulsem,“ prohlásil Svoboda, jenž to má ze Smečna do Slaného pouhých šest kilometrů.

Cestu má dobře projetou, poněvadž v SK kdysi působil jako hráč. Jeho aktivní kariéra mezi seniory je vůbec pestrá, tudíž má se změnami prostředí zkušenosti.

Postupně kopal za Hrdlív, Slaný, Tuřany, Smečno, znovu za Hrdlív, Vraný, Tuchlovice, Hostouň, Knovíz, opět Tuchlovice odkud v průběhu letošního jara odešel hostovat do Žehrovic. První utkání za ně shodou okolností odehrál právě ten víkend, kdy byl odvolán z tuchlovické lavičky.