Slaný – Tuchlovice 3:1

Hosté přijeli do Slaného bez některých svých opor a byli horším týmem. Po minulé výhře 7:0 nad Poříčany nebyli daleko podobného debaklu, tolik chyb vzadu udělali.

Skóre se poprvé měnilo ve 2. minutě, kdy Tikovský po výborné přihrávce Hořejšího otevřel skóre. Na konci první desetiminutovky bylo hostům ještě hůř, protože nechytili rychlou kombinaci Slánských a Tirol si srazil centr Hollyho do vlastní sítě. Tuchlovickou naději rozfoukal Fitko. Nejdřív ještě nechal vyniknout brankáře Sedláka, ten ale po chvíli fauloval a při penaltě zase stáli oba aktéři proti sobě – Fitko v tomto případě nezaváhal.

Stav 2:1 však nevydržel dlouho, domácím se totiž povedla další pěkná akce, navíc Nejedlý nešťastně nabil Hořejšímu a ten svůj někdejší klub pokořil potřetí. I domácí Volgner pak vyrobil minelu, jenže jeden z nejlepších hostů Cabejšek ji nevyužil. To zřejmě Tuchlovice zlomilo, protože po obrátce už hráli hlavně domácí.

Tuchlovice čeká v sobotu oslava založení klubu, proto další zápas odehrají s Libiší už ve středu. 

Lhota – Poříčí nad Sázavou 2:0

Domácí se na lídra tabulky chystali celý týden a žertovali, že žádný strom neroste do nebe. A skutečně ho pokáceli! Hrál se výborný fotbal, oba týmy jsou organizované a chtějí útočit. Domácí zahrozili do půle ranami Kwameho a Kudely, hosté před půlí spálili tutovku Trpišovským. Obávaný kanonýr mířil zblízka vysoko nad.

Po pauze Lhota dokonale využila okének v hostující obraně. Nejdřív si Ibe ve vápně krásně sklepl míč na prsou a pověsil merunu do sítě. Na jeho parádu navázal po chvíli pro změnu důrazem Zlata, který využil špatné domluvy beka s brankářem a obloučkem zvýšil. 

Více k oběma zápasům si přečtěte v pondělním tištěném Kladenském deníku.