Za poslední půlrok řady sudích rozšířilo dalších pět mladých v dorosteneckém věku. Pro okresní soutěže má obsazovací úsek ke čtyřicítce rozhodčích, dalších zhruba dvacet působí v krajských soutěžích, kam mají namířeno, pokud složí zkoušky, nově i Jiří Čada s Jaroslavem Říhou.

„Pokud to jenom trošku půjde, chceme, aby okresní přebor řídili tři rozhodčí. Mladí budou na lajně, kde naberou zkušenosti. Bude to pro ně i motivace,“ uvedl Hes. Na základě nedávného losu soutěží míní, že by počet neobsazených zápasů v nejnižších soutěžích měl klesnout, byť jich příliš nebylo, „Vypadá to, že utkání jsou rovnoměrněji rozložena mezi soboty a neděle,“ prohlásil Hes.

Na pracovním aktivu vyzval kluby, aby se nebály po utkání hodnotit rozhodčí známkami jako ve škole. „Pro nás je to důležitá zpětná vazba,“ tvrdí šéf rozhodčích. Podle Hese nejsou na místě obavy ze msty. Způsob hodnocení je uveden v rozpisu soutěží.

Za loňský rok dostal nejlepší známky Bohuslav Hamza, který s přehledem zvládl i testy, tudíž byl vyhodnocen jako jednička za loňskou sezonu okresních soutěží.