Úvodní ze tří fází, které se většinou budou opakovat až do konce týdne, vynechal jen útočník Tatanašvilli, jenž po příletu z Gruzie stihl až pondělní oběd. „Jsme rádi, že tady je, protože zahraniční fotbalisté mívají se včasnými návraty potíže,“ přiznal asistent trenéra Stanislav Hejkal.

Odpoledne se šlo na běžky a úzká prkýnka byla pro některé borce pomalu peklem na zemi. Všichni hráči nakonec trénink přežili bez újmy na zdraví. I ti, kdo s nimi důvěrný vztah rozhodně neudržují. Například Lička, Tatanašvilli či Svoboda. „První dva se s nimi rychle sžili, Patrik ale měl větší problémy. Je však mladý a brzy to dohoní,“ věřil Hejkal ve schopnosti dorosteneckého reprezentanta.

Také mezi krkonošské čtyři stěny se promítají kamarádské či přátelské vazby. Blíže o nich napoví složení osazenstva jednotlivých světnic.

„Nejzajímavější je pokoj melírovaných hlav,“ se smíchem prohlásil Hejkal. Sestavu návštěvníků kadeřnických salonů tvoří trio Cigánek, Mráz a Gross.
Další apartmánky pojmou víc hráčů. Například mazácký obývá sextet: Bartoš, Procházka, Novotný, Zoubek, Klinka a Zachariáš. V dalším přebývají Strnad, Szabo, Lička, Kostolanský a Pavlík. Cimře bažantů vládnou Rendla, Rada či Svoboda.

A kdo dohlíží na pořádek? „Nikdo a také to je vidět. Po šesti hodinách dřiny ale má sotva někdo náladu uklízet,“ uzavřel Hejkal.