O nejvíc asi půjde právě v Otvovicích, kde poslední celek hostí o 28 bodů bohatšího lídra z Hostouně. Domácí mají na chvostu tabulky minimální ztrátu a sami jistě tuší, že ji po víkendu sotva smažou. Pokud by se jim podařilo bodovat, byla by to velká senzace. Stát se ale může všechno (1:3).

Duel druhé Hřebče se Spartou (11.) bude soubojem pouhých dvou týmů, které jsou na jaře stoprocentní! Hosté dokonce jako jediní ještě neinkasovali. Pokud udrží čisté konto i v sobotu – což se neočekává, bude to pro ně další výtečný počin do bojů o záchranu. Venku bodovali víc než doma (2:1).

Velvary B (3.) mají po výprasku v Přítočně co napravovat. Bude zajímavé sledovat, jak si u nich povede mladý celek Libušína (9.), který před týdnem Hřebečtí chválili. Je ale nepravděpodobné, že by se zkušení domácí borci nechali zaskočit (2:1).

K derby se schyluje v Tuchlovicích (7.), kam přijedou Žehrovice (4.). Oba jsou v pohodě, tudíž by to mohl být dobrý zápas. Domácí by ale přece jenom měli být ostražití, protože týmy ze spodku na jaře bodují a každá ztráta doma by mohla být časem nepříjemná (1:2).

Slovan si na jaře pohoršil o dvě místa a rázem je předposlední! Teď hostí páté Pchery, které jsou sice v první polovině ´pelotonu´, v tabulce pravdy jsou ale v minusu (3). Venku pouze jednou vyhrály a Slovan v kritické situaci bude proti, aby se jim to podařilo podruhé. Domácí mohou v jarní premiéře na svém hřišti počítat s útočníkem Kubouškem, jemuž vypršel trest (2:0).

Po dvou remízách si venku poprvé zahraje Knovíz (8.). Bude hostem Kročehlav (10.), které spolu s Libušínem na jaře nebodovaly. Svěřenci trenéra Zdeňka Muláčka ale už musí zabrat, protože spodek se na ně dotahuje (3:2).

Debakl a vysoká výhra je bilance Přítočna (12.), již se představí na Novu (8.) s další novou tváří, vlastně staronovou. Po stoperovi Přerostovi tentokrát posílilo ofenzivu, a to dost zvučným jménem. Z Tuchlovic se mu totiž vrací na přestup Pavel Jícha (4:2).