Tomáš Marek (39 let) je jedním z nejlepších fotbalistů Kladenska novodobého času. Fotbalu se věnuje již od svých šesti let, ale úplně přesně si tenhle údaj nepamatuje. Začínal doma v Kamenných Žehrovicích, odkud v žákovské kategorii přestoupil do SK Kladno. Z Kladna v dospělé kategorii přestoupil do prvoligové Viktorie Plzeň a následně se přes Admiru Praha a opět SK Kladno dostal až do Baníku Ostrava, kde strávil šest krásných let a získal v lize dvě bronzové medaile. Dokonce si zahrál jeden zápas proti Maroku i za národní mužstvo. Poté přestoupil do Vysočiny Jihlava, kde po čtyřech letech ukončil profesionální kariéru. Nyní již čtvrtým rokem hraje za Sokol Hostouň, se kterou se mu podařilo postoupit do třetí ligy.

Tomáš dál žije v Kamenných Žehrovicích, pracuje jako rozpočtář u firmy Hondl Global Services. Nouzový stav přežívá doma či u rodičů nebo tchána na zahradě - s přítelkyní, dětmi, rodiči, se sestrou a její rodinou, či švagrem a jeho rodinou.

Jak moc vám karanténa omezila sportovní život?
Velice. Byl jsem zvyklý čtyřikrát v týdnu chodit na tréninky, do toho jsem chodil na speciální kruhové tréninky, občas tenis, inline brusle či kolo. To vše bylo kvůli karanténě zakázáno a člověk může v rámci FB výzvy maximálně žonglovat s toaletním papírem. (smích)

Jak se udržujete v kondici?
Chodím pravidelně běhat do lesa - vybírám si lesní cesty a trasy, kde většinou nikoho nepotkám a snažím se i obden cvičit core + klasické posilování u televize.

Jaký domácí trénink byste doporučil všem?
Asi jakýkoliv, který baví. Ale zatím vyhrává gaučink.

Co vás karanténa naučila?
Ono je těžké říci, co vše mě naučila. Ale určitě vážit si zdraví, a to nejen toho svého.

Roušku jste si ušil vlastní nebo jste ji dostal? Případně od koho?
Roušku jsem si určitě sám nešil a ani nezkoušel ušít. Dostal jsem nějaké od přítelkyně, mamky, tchyně a samozřejmě i v práci.

Na co se nejvíce těšíte, až karanténa skončí?
Nejvíc se těším na to, až budu moct sundat venku roušku a normálně se nadechnout, že budeme moci s rodinou na výlety do míst, které jsou a byly zavřené – bazény, aquaparky, kino apod.