Jaroslav Trnka (24 let) bydlí v Dobrovízi, tedy těsně za hranicí našeho okresu. Pracuje na nedalekém Letišti Praha a brigádně také v Amazonu v rámci úklidové firmy HGS podnikatele Jiřího Hondla, což je zároveň šéf fotbalové Hostouně. I tam Jaroslav Trnka hrál a pomohl k postupu do divize. Fotbal hraje od čtyř let, kdy začínal v Kablu Kročehlavy. Postupem času přešel na SK Kladno a do Bohemians 1905, kde byl až do juniorky. Velká životní zkouška ho potkala ve Viktorii Žižkov, kde byl v druholigovém týmu pod později slavnými trenéry Slavie Trpišovským a Köstlem a se spoluhráči Součkem, Haškem, Hovorkou, Folprechtem a dalšími. I když tam jen trénoval, byl to super zážitek a rád na něj vzpomíná. Poté odehrál pár sezon v týmech Štěchovic, Hostouně, Nového Strašecí a teď prvním rokem ve Slaném, kde je naprosto spokojený. Jaroslav Trnka je ženatý, s manžáelkou Káťou vychovávají dvouletého syna Matyáše. V době karantény pracuje v omezeném režimu na Letišti a chodí pravidelně o víkendu do Amazonu. Bydlí v domě se zahradou, což aktuálně už kvůli synovi hodně vítá.

Jak moc vám karanténa omezila sportovní život?
Strašně moc. Jelikož člověk je zvyklý trénovat třikrát až čtyřikrát týdně, je to velká změna a člověk zjistí, že i když už ho ten fotbal občas štve, tak by ho nikdy nepřestal hrát.

Jak se udržujete v kondici?
Každý den se snažíme se ženou cvičit 30 - 50 minut a třikrát týdně chodím běhat. Myslím, že toho teď člověk může natrénovat po fyzické stránce více než kdy jindy.

Jaký domácí trénink byste doporučil všem?
Jelikož mám problém s tím, že když netrénuji, tak mi jede váha strašně nahoru, tak jsem začal cvičit (holčičí videa) tabata a spalování. Hodně mi to pomáhá v udržení váhy a kondice, když nemůžeme na hřiště. Takže určitě bych doporučil podobná videa. Plus mám zaplacené cvičení s MMA zápasníkem Petráškem, což je taky super záležitost na posilování celého těla.

Co vás karanténa naučila?
Vážit si více rodiny, přátel a možností, které člověk má.

Roušku jste si ušil vlastní nebo jste ji dostal? Případně od koho?
Roušky jsme dostali nějaké od vesnice Dobrovíz, kamaráda z práce (jeho ženy), plus jsme si koupili od nějaké paní přes internet.

Na co se nejvíce těšíte, až karanténa skončí?
Nejvíce se těším, až navštívíme rodinu a zajdeme s kamarády na zahrádku na pivo. Samozřejmě na to, až s malým budeme moci na hřiště a jezdit na výlety. Jelikož prcek a žena jezdí na všechny zápasy, tak nám to moc chybí.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník