Výkony mezi třemi tyčemi musel podávat stejně kvalitní, jinak by se do nominace čtenářů a redaktorů Deníku  nedostal, co se však zvýšilo byl okruh jeho příznivců, kteří zavalili redakci lavinou 587 hlasů!
Loni vyhrál anketu čtenářů Kladenského deníku Fotbalista Kladenska jen těsně před zlonickým špílmachrem Tomášem Vimrem, letos byl jeho náskok až zdrcující!

Získal téměř o padesát procent víc hlasů než druhý v pořadí – Vojtěch Kubányi z TJ Tuchlovice, jehož 289 hlasů je také výborný výsledek. Na pomyslné stupně vítězů se vešel ještě Ondřej Burant ze Sokola Hostouň.

Tři nejlepší jsou hráči týmů krajských soutěží. Až čtvrté místo patří borci, který hraje okresní soutěž a tím se stal jejich nekorunovaným králem. Je jím útočník Slovanu Kladno Radek Rác. jenž porazil zmíněného Vimra i kanonýra Klobuk Miroslav Doušu.

Překvapivý je mizivý zisk skvělého fotbalisty Josefa Galbavého, jehož nepodpořili  jak příznivci Vraného, kde loni celý  rok působil,  tak Slaného, jeho současného týmu.

Ještě menší, téměř nulovou  přízeň fandů, spoluhráčů či přátel měl obránce  Roman Steckovič. Obránci SK Doksy přišel pouhý  jeden hlas.

Michal Majtaník obdrží před některým mistrovským  utkáním plaketu a soudek zichoveckého piva.

Anketa zaznamenala rekordní zájem čtenářů, do reakce došlo 2419 hlasů!

Pětina šla na konto vítěze. „Překvapilo mě, jakým rozdílem jsem vyhrál, i když jsem věděl, že lidi hodně posílají hlasy. Velkou zásluhu na tom, že se to povedlo,  mají naši fanouškové," uvedl Michal Majtaník a se smíchem poznamenal, že ho to bude stát pár kaček.

Kořalka asi poteče v restauraci na hřišti proudem. „Budu muset udělat nějaké přesčasy," dodal.
Když měl srovnat svoji formu z vítězných let  2012 a 2013 , mínil, že lepší byl loňský rok. Zejména  podzim, po němž byl jeho tým na první místě tabulky I. A třídy.

Pořadí ankety Fotbalista Kladenska 2013

1. Majtaník Michal (Slovan Velvary) 587, 2. Kubányi Vojtěch (TJ Tuchlovice) 289, 3. Burant Ondřej (Sokol Hostouň) 269, 4. Rác Radek (Slovan Kladno) 240, 5. Vimr Tomáš (SK Zlonice) 207, 6. Douša Miroslav (Sokol Klobuky) 135, 7. Nedvěd Robert (Sokol Jedomělice) 127, 8. Pergl Michal (SK Družec) 121, 9. Rychlý Libor (SK Lhota) 120, 10. Duda Radek (Slovan Dubí) 108, 11. Poucha Josef (SK Kročehlavy) 89, 12. Hanzlík Štěpán  (SK Kladno) 65, 13. Zlata Josef (Novo Kladno), Čičmanec Lukáš (SK Vinařice) 26, 15. Galbavý Josef  7 (SK Slaný), 16. Steckovič Roman (SK Doksy) 1.