Těžký start do České ligy staršího dorostu měli fotbalisté SK Kladno. V prvních dvou kolech prohráli na domácím hřišti se Slavií i se Spartou. Třetí kolo je nečekal jednodušší soupeř, když narazili na Bohemians Praha a prohráli 0:6. „Přitom prvních třicet minut nevypadalo vůbec špatně,“ hodnotil kladenský trenér Radek Duda. „Jenže po první inkasované brance existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo,“ dodal.

Starší dorostenci se však dali rychle dohromady a o víkendu vyhráli na umělé trávě Vyšehradu Praha 3:0. „Od začátku bylo utkání v naší režii. Kluci předvedli koncentrovaný výkon a skvělý výsledek se dostavil,“ byl spokojený Duda. Jeho svěřenci tak zakončili první čtyři kola s pražskými soupeři se třemi body. Nyní je čeká starší dorost Petřínu Plzeň a ve vloženém kole pak U18 Mladé Boleslavi.

Mladší dorostenci prohráli v Praze obě utkání. Na hřišti Bohemians 0:3 a na Vyšehradě 1:3. „Přitom na Bohemce jsme se prezentovali velmi dobrým výkonem. Neproměnili jsme ale vyložené šance, a naopak smolně inkasovali,“ litoval Jan Pejša, trenér Kladna. „V druhém utkání jsme působili zakřiknutým dojmem a dělalo nám problémy hřiště s umělým povrchem. Ve druhém poločase už jsme na hřišti dominovali, ale dokázali vstřelit jen jeden gól,“ řekl Pejša.

Svou soutěž rozjely také dorosty SK Kladno U18 a U16. Starší vyhrál na hřišti Nymburku 3:1. „Byli jsme o něco lepší a po zásluze vyhráli,“ hodnotil Pejša. Mladší dorostenci prohráli v Nymburku vysoko 0:8. „Byli jsme horší úplně ve všem. Chyběla nám fotbalovost, nasazení i bojovnost,“ vysvětloval kladenský trenér Marek Novobilský.

ČLD U19: Bohemians Praha – SK Kladno 6:0 (2:0)

Sestava: Fajfrlík – Novák, Bokša (80. Rottner), Kácl, Hoffmann - Kraček (62. Justra), Kalina, Truhlář (62.Hanuščík), Duda (62. Rous), Veselý - Chlumský (72. Frühauf)

ČLD U19: FK Slavoj Vyšehrad - SK Kladno 0:3 (0:2)

Branky: Chlumský 2x, Novák

Sestava: Ševce – Novák (80. Brabec), Bokša, Fajka, Hoffmann – Kraček (80. Justra), Kalina, Kácl, Duda (80. Frühauf), Veselý (75. Truhlář) - Chlumský

KPSD: SK Polaban Nymburk - SK Kladno B 1:3 (1:1)

Branky: Rottner, Došek, Hanuščík

Sestava: Vajshajtl - Davídek, Faltus, Rottner - Kolka (62.Bach), Hanuščík - Fedorovych, Pavlíček, Debroise – Haluza

ČLD U17: Bohemians Praha - SK Kladno 3:0 (1:0)

Sestava: Tunka - Hrudka, Kopta, Kos, Kejzlar - Zoubek, Požár (69. Faltus) - Procházka (54. Novobilský), Mucha (69. Debroise), Halaj - Eška (60. Klein)

ČLD U17: FK Slavoj Vyšehrad : SK Kladno 3:1 (2:0)

Branky: Požár

Sestava: Tunka - Hrudka, Kopta, Kos (52. Novobilský), Kejzlar - Zoubek, Požár, Procházka, Mucha, Halaj - Eška (46. Klein)

KPMD: SK Polaban Nymburk - SK Kladno B 8:0 (5:0)

Sestava: Hejkal- Kralovič, Abrham, Bach, Hůla – Janát, Rekl, Feřtek – Svoboda, Bhaaddin Talai Al-Khewani - Havel

Opakovaně střídali: Faltus, Haluza, Pavlíček

Premiéra v nejvyšší soutěži žákům nevyšla

Na konci minulé sezony si starší žáci SK Kladno vybojovali účast v České žákovské lize, nejvyšší soutěži pro fotbalisty do patnácti let. První kolo kladenským fotbalistům příliš nevyšlo a prohráli na domácím hřišti s Cidlinou 0:4. „V úvodu jsme byli ustrašení a bojácní. Nechali jsme hosty brzy rozhodnout,“ řekl Jaroslav Hamouz, trenér Kladna.

Starší žáci do čtrnácti let vstoupili do utkání s Cidlinou velice aktivně a dostali se brzy do vedení. „Vypracovali jsme si další brankové příležitosti, ale trestuhodně jsme je zahazovali. Druhá půle neměla s fotbalem už nic společného,“ hodnotil kladenský trenér Josef Procházka. Utkání se dohrávalo za silného deště na podmáčeném hřišti a hosté šťastně zvítězili.

ČLŽ U15: SK Kladno - RMSK Cidlina 0:4 (0:3)

Sestava: Nohava – Novotný, Kučera, Šťastný (77. Assar), Sikora – Táborský (69. Novobilský), Šiktanc, Přerovský (41. Justra), Polák (31. Valach), Komín (69. Novák) – Burle

ČLŽ U14 - SK Kladno – RMSK Cidlina 2:3 (2:1)

Branky: Fitko, David

Sestava: Koloušek – Šmolík, Polcar, Antonov, Kalík – Hauge, Chvalník, Kubík, Hájek – Fitko (57. Bacílek), David (74. Jemelka).

Petr MAŇKOŠ