Už v úterý se dohodli šéfové Hostouně a Tuchlovic, že lákavý magnet 16. kola krajského přeboru odloží. Hostouň má prakticky nové hřiště, které je po zimě ještě nasáklé vodou. A na umělou trávu jít nechtěla. Hrát se bude tudíž 30. března, pokud samozřejmě počasí dovolí.

Naopak Velvary, další tým z čela tabulky, by na trávník v sobotu vyběhnout měly. Bude to ale umělý povrch. Jejich silný soupeř, Poříčí nad Sázavou, si je pozval na umělku do Benešova, z čehož Velvarští velkou radost neměli.

„Není tam moc kvalitní, ale to bych bral. Spíš mi vadí, že se hraje až od šesti večer," mrzel se předseda Slovanu David Vedral, jehož potěšil návrat stopera Císaře z Horek.

Poříčí i Velvary patří ke špičce soutěže a zápas může být hodně zajímavý a svým způsobem může naznačit ambice obou mužstev.
Co se týče krajského přeboru, nejzajímavější zápas se chystá na neděli do Vraného, které jediné bude hrát v domácím prostředí.
Domácí Sokol, jenž nečeká nic jiného než boj o záchranu, přivítá jednoho z řady horkých aspirantů na postup – Ostrou. Hrát by se mělo. „Pokud počasí nepřinese nějaké přívaly vody, mělo by se kopat, potvrdili jsme to i Ostré," řekl manažer Sokola Karel Pražák, který ještě na poslední chvíli sháněl posily.

Jeho tým nepůjde do zápasu jako favorit, nicméně před půl rokem v Ostré ubojoval senzační bezbrankovou remízu a zvládl penalty – dva body byly tehdy zlaté. Vraný je teď doma, nicméně hosté přijedou s dalšími posilami a navíc pod zkušeným exneratovickým koučem Kafkou udělali za půl roku s kádrem hodně práce.

Farma SK Kladno – Lhota, bude hrát v sobotu v Jílovišti a bude hodně spoléhat na posily z divizního kádru. Otázka je, jak do jejího výkonu promítne úterní debakl 0:9, jenž jí uštědřil právě kladenský celek.

Jako vůbec první zasáhnou z Kladenska do mistrovských bojů fotbalisté Doks. Ty si premiéru přeložili na sobotní dopoledne na umělý trávník v Rynholci, kde přivítají Dlouhou Lhotu. Mimochodem v srpnu to nebylo jinak. Tehdy museli vstávat hodně brzy, aby dopolední termín v daleké Dlouhé Lhotě stihli. Teď čeká vstávání mužstvo z Boleslavska, které na podzim hrálo lépe než Doksy, vzájemný souboj však vyhrálo až díky vyrovnání v závěru na 2:2 a pak na penalty.

Trenér Doks Martin Škvára neskrýval potěšení, že z Dlouhé Lhoty v zimě odešli dva ex-ligoví borci Petr Lukáš a Ivo Mynář, zejména druhý z nich prý hrál skvěle.

Na druhou stranu je Škvára mrzutý, že jeho tým nakonec neposílil zkušený Petr Junek.

Každopádně jdou Doksy do boje o záchranu s hodně mladým mužstvem – třetině mužstva není ještě ani dvacet let!

Dalším z ohrožených mužstev jsou Jedomělice. Tady k velkému hráčskému pohybu nedošlo. Jen útočník Horák si řeší osobní problémy a z fotbalu se načas omluvil. „Beru to, protože vím, že až budeme potřebovat, objeví se a pomůže," usmál se hrající asistent kouče Robert Nedvěd.

Jeho tým čeká na úvod Pšovka Mělník, tým slušný, ale ne nepřekonatelný, jen o tři body lepší. Na malém jedomělickém hřišti to domácím klidně může vyjít, na podzim sehráli s Pšovany naprosto vyrovnaný mač a prohra 0:1 byla z jejich pohledu dost zbytečná.
„Důležitost zápasu vnímáme a na hráče již delší dobu apelujeme, aby se maximálně zkoncentrovali a připravili," řekl na stránkách Sokola hlavní trenér Jiří Roubal.

Posledním do party je Slaný, které jediné má postupové ambice. Trenér Martin Nový veze tým do Libice a neměl by v něm scházet nový kanonýr Ahmed, jenž bude tvořit silnou, velmi údernou dvojici s Galbavým.