1. V čem je podstata hry?

Jde o to, aby soutěžící správně natipovali co největší možný počet z deseti vybraných fotbalových utkání, které se objeví na tiketu pro dané kolo. Tipovat se může pouze: 1 – výhra domácích, 0 – remíza nebo 2 – výhra hostů. Tikety s dvojtipy 10 nebo 02 budou brány jako chybné a nebudou započítány.

2. Kdo se může Tip ligy zúčastnit?
Každý fanoušek fotbalu, který dovršil plnoletosti, tedy 18 let. Pokud některou z cen vyhraje soutěžící mladší, nebude mu cena předána. Hrát můžete pouze na své pravé jméno, přezdívky nebudou zaevidovány, falešná jména zjistíme a i během hry z průběžného pořadí vymažeme. Tip ligy se nesmí zúčastnit zaměstnanci VLP ani jejich rodinní příslušníci.

3. Jak se do hry zapojit?
Každý den (kromě neděle a svátků) vyjde v našem deníku kupon, který vystřihnete, vyplníte na něm potřebné údaje a do pátku ho doručíte k nám do redakce Kladenského deníku. Od druhého kola budete moci tipovat i na internetu na adrese www.kladenskydenik.cz.

Osobně můžete doručit kupon do redakce do pátku 16 hodin. Odevzdat kupony můžete i v sběrných místech. Seznam sběrných míst je uveden pod soutěžním kuponem.

Sběrná místa na Kladensku jsou Tabák Rozdělov, Tabák Hotelu Sítná, Sběrna Sazka – sportka Pražanka a Sběrna Sazka – sportka Švermov. Uzávěrka je všude v pátek do 11 hodin. Dále pak Restaurace Zlatý kapr (U rybiček) ve Slaném, kde je uzávěrka ve čtvrtek ve 21 hodin!

Po internetu můžete poslat své tipy (od 2. kola) až do páteční šestnácté hodiny. Každému tipujícímu bude po 1. kole přiděleno startovní číslo, které nalezne ve středečním vydání našeho deníku, kde budou opět vycházet průběžné výsledky. Toto číslo potom bude používat po celou dobu trvání soutěže. Ti, kdo budou tipovat internetem musí na kuponu vyplnit i čtyřmístné číselné heslo, pod kterým se budou přihlašovat.

Na Kladensku hrajeme také soutěž čtyřčlenných týmů. Jeho název výrazně uveďte kdekoli na kuponu.

4. Jak se budou tikety hodnotit?
Za každý správně natipovaný zápas získá tipující +2 body, za špatně natipované utkání -1 bod. Za celý tiket tak můžete získat až dvacet bodů, ale také minus deset, pokud neuhodnete ani jeden zápas. Pokud se některý z vybraných zápasů neodehraje, nedohraje či odehraje již před víkendem, nebude hodnocený.

5. Co bude rozhodovat o vítězi při rovnosti bodů v jednotlivých kolech?
Jako první budeme brát tzv. Supertrefu, v níž budete tipovat celkový součet všech branek, které padnou v deseti vybraných utkáních pro každé kolo.

Pokud budou mít dva nebo více tipujících shodný počet bodů a ani jeden přesně netrefí Supertrefu, rozhodne bližší tip skutečnému počtu vstřelených branek (tzn. pokud Supertrefa bude např. 20, první čtenář tipne 19 a druhý 22, získá cenu první tipující, protože byl blíže). Pokud by se daní tipující přiblížili Supertrefě stejným rozdílem, přistoupíme na pravidlo první chyby. To znamená, že u tiketů těchto tipujících půjdeme chronologicky odshora dolů a tiket, který bude mít první chybu, vypadává ze šance na cenu v daném kole.

Pokud se budou tikety shodovat i v chybně tipovaných zápasech, určí vítěze vyšší počet bodů v kole následném.

6. Co bude rozhodovat o celkovém pořadí na prvních místech při rovnosti bodů?
Rozhodne vyšší počet bodů získaných v posledním kole.

Pokud se sejde více tipujících se stejným počtem bodů v konečném pořadí, bude rozhodovat vyšší zisk v posledním, tj. 13. kole, pokud bude i ten shodný, vezmeme v potaz zisk v kole 12. atd.

7. Jak dlouho soutěž potrvá?
Celá soutěž bude mít třináct kol. Začíná se o víkendu 26. a 27. března. Soutěžit se bude třináct týdnů. Předání cen nejlepším tipujícím proběhne do čtrnácti dnů od ukončení Tip ligy. Pozváno bude pět nejlepších hráčů a také vítězné družstvo.

8. O co se hraje?
Vítěz každého kola se může těšit na dvě láhve vína z Vinařství a vinohradnictví Slaný-Kvíc. Etiketa obsahuje loga soutěže a Kladenského deníku.

Tištěné kupony najdete už nyní každý den (vyjma neděle) v Kladenském deníku. Uzávěrka prvního kola je vzhledem ke státnímu svátku už ve čtvrtek 24. března!!!