Hrdina duelu Petr Brabec dorazil až v 10. minutě, přesto dvěma góly a přihrávkou na třetí rozhodl. Ze začátku se ale zastřeloval. „První rána šla dvacet metrů mimo, druhá pět metrů nad a třetí byla také mizerná. Až jsem to raději zkusil technicky z vápna a vyšlo to,“ popisoval s úsměvem na rtech. Po jeho prvním úspěchu hosté otevřeli hru a pykali. Brabec vysunul Lišku, jenž dorazil až ve druhé půli a ten lehce zvýšil. „Byl to jeho první kontakt s míčem,“ popisoval Brabec, který poté uzavřel skóre. „Ale zápas neměl parametry starých pánů. Šlo o první místo, takže se poctivě bránilo a hra měla úroveň,“ dodal.

Vedoucího dua se drží Slaný, jež v souboji o bronz přehrálo Kablo a na jaře se může na oba lídry ještě dotáhnout. Poražení naopak kontakt ztratili. Největší přestřelka se odehrála v Hrdlívě, kde hosté z Libušína sahali po vyrovnání na 4:4, ale místo toho dostali pátý gól. Slovan si po brankově bohaté první půli zajistil výhru nad Srbčí a po dohrávce s Libušínem se může posunout až na čtvrté místo. Zraněními zdecimované Dřetovice si brousily zuby na Rozdělov, ten však uhrál cenný bod. Solidní podzim zakončila Sparta výhrou nad Stochovem.

V pondělí 3. listopadu se v restauraci na hřišti Sparty Doly Kladnokoná schůze zástupců klubů. Začátek je v 18 hodin.

Výsledky: Slaný – Kablo 3:0 (3:0, Dudáček 2, Kohout), Slovan Kladno – Srbeč 3:2 (3:2, Suchopár 2, Tyburec M. – Moravec), Sparta – Stochov 3:1 (2:1, Fujdiar Jos., Vojč, Berovič – Bachura), Dřetovice – Rozdělov 1:1 (1:0, Mulač – Procházka), Družec – K. Žehrovice 3:0 (0:0, Brabec 2, Liška), Hrdlív – Libušín 5:3 (2:0, Červenka 4, Vondrák – Eichler 2, Drahoš).

K. Žehrovice⋌ 10 8 1 1 40:13 25
Sokol Družec⋌ 10 8 0 2 41:16 24
SK Slaný⋌ 10 7 1 2 33:23 22
Kablo Kladno⋌ 10 4 3 3 25:16 15
Slovan Kladno⋌ 9 4 2 3 25:21 14
Sparta Kladno⋌ 10 4 2 4 25:25 14
Sokol Srbeč⋌ 10 4 2 4 18:26 14
Sokol Hrdlív⋌ 10 3 2 5 31:41 11