Samozřejmě se nehrálo naostro, ale kluby už jsou ve fázi, kdy začnou pilovat herní stránku. Velvarští výborně bránili, Hostouni povolili jedinou velkou šanci a tu Měsíček Fotrovi po pěkné hlavičce chytil. Na druhé straně po hezkých akcích domácí dali dvě branky a stejně jako proti Kladnu se prosadili Havránek a Šlegl.

Pro Havránka to byl na nějakou dobu poslední velvarský zásah, protože je součástí vysokoškolského mužstva FTVS a to se dostalo na obrovský univerzitní turnaj v Polsku.

„Bude chybět, ale je úspěch, že se tam dostali. Mě těší, že jsme proti kvalitnímu soupeři, který chtěl hrát fotbal, podali dobrý výkon a dali hezké góly po kombinaci a jednou dobrém centru a nekompromisní střele. Teď nás čeká ještě těžší soupeř, pro druholigový Varnsdorf to bude generálka na soutěž,“ hodnotil trenér Velvar Zdeněk Hašek, pro něhož byl zápas trochu speciální, protože Hostouň ještě nedávno vedl.

Také hostující strana byla spokojená. "Proti kvalitnímu soupeři jsme obstáli. Trpchu nás trápí koncovka a předfinální fáze našich akcí, tak to dobré nebylo. Nicméně nepanikaříme, protože jsem si jistý, že to včas přijde," řekl trenér Dominik Rodinger, podle něhož se bude nyní kádr Hostouně zužovat o dva hráče a ve hře je spolupráce s nejmenovaným divizním celkem. 

Velvary – Hostouň 2:0 (1:0). Branky: 7. Havránek, 40. Šlegl.

Velvary: Měsíček – Šimkovský, Rubeš, Drozda, Březina – Kott, Šustr, Pihrt, Havránek – Vopat, Šlegl. Střídali: Němec, Novotný, Bína, Stárek, Bobby, Pek, Tung, Schneider, Tsopa.

Hostouň 1. pol.: Tetour - Zahranychnyy, Štětka, Charvát, Neruda - Hucek, Gabovda, Januška - Miker, Vlasák, Fotr

Hostouň 2. pol.: Pančev - Shkyria, Bízek, Charvát (60. Štětka), Sadyk - Kubáň, Novák, Paulizzi - Miker (60. Štěpánek), Hájek, Januška (60. Vlasák)

Fotbalisté SK Kladno (v bílém) hostili v přípravě Slovan Velvary. Hosté vyhráli 4:2. Štěpán Hanzlík mezi Velvaráky, vlevo kanonýr Jaroslav Kafka
Kladno hlásí výraznou posilu do útoku, z Velvar se vrací Jaroslav Kafka