Důvodem byl start čtyř hráčů ze srpnové soupisky A týmu. První Hrdlív by na tom vydělal, protože jeho náskok na čele tabulky by se výrazně zvýšil, na hřišti totiž podlehl 1:2.

Slaný ale se zpožděním novou soupisku, schválenou a potvrzenou krajským svazem na OFS , dodalo. STK tím od kontumace upustila a klubu udělila pořádkovou pokutu 200 korun za pozdní dodání nové verze.

Jako důvod změn na soupisce bylo ve slánské žádosti uvedeno, že jeden hráč áčka pracuje v zahraničí a další je dlouhodobě zraněný. Ten však do inkriminovaného zápasu nastoupil! Tím podle sekretáře krajského fotbalového Zdeňka Krajla Slánští popřeli důvody změny na soupisce.

Stejný názor má hrdlívský sekretář Jaroslav Gaži. „Soutěžní řád říká, že změna na soupisce je možná pouze v případě přestupu nebo hostování hráče, či velmi vážných důvodů jako je dlouhodobé zranění, a to se v tomto případě nepotvrdilo, protože hráč vzápětí nastoupil. Pak by se žádné soupisky nemusely dělat,“ prohlásil Gaži a dodal: „Byla to chyba OFS, že kontumaci zrušil, ač okolnosti znal.“

Zástupci SK Slaný se k případu odmítli vyjádřit s tím, že do včerejšího dne neobdrželi ani jeden dopis s výrokem sportovně–technické komise, ať ohledně kontumace či jejího zrušení.

Podle slov předsedy OFS Kladno Františka Běhounka se k případu na svém pátečním zasedání vrátí výkonný výbor svazu.