Při své premiérové účasti byli stochovští futsalisté nalosováni do předkola pohárové soutěže, v němž se utkali s Juniors FC Přelouč, který v právě skončené mistrovské sezoně skončil na druhém místě kolínské OS I. třídy. A po výborném výkonu po obrátce ho jasně vyřadili.

V úvodním kole přijel na Stochov vítěz nejvyšší kolínské okresní soutěže Startip Řečany n.L.. Hosté byli velkým favoritem, překvapivě se však do útoku nehnali. Po bezbrankovém poločase hostím vyšel jeden z brejků a ujali se vedení. Tehdy prokázali mladí stochovští futsalisté svou sílu, když hned vyrovnali a navíc během několika minut dalšími dvěma zásahy dokázali strhnout vedení na svou stranu. Mohli se tak radovat z dalšího postupu a s nimi i nadšení stochovští diváci, kterých do haly přišlo zhruba sto padesát.

Ve druhém kole došlo k okresnímu derby, když do Stochova přicestovali futsalisté kladenského Slavoje. Ti na rozdíl od domácích neprožívají právě ideální sezonu, když sestupují z nejvyšší okresní soutěže. Ani v tomto utkání se jim příliš nedařilo, když od nadšeně hrajících domácích inkasovali desítku. Již na dvě stě diváků v hledišti svým borcům po tomto duelu aplaudovalo vestoje.

Je nutno říci, že stochovský tým svou kvalitu má. Vše se zde točí okolo kanonýra Štefana Jungmanna, branky však střílejí i Miroslav Slezák, Jindřich Novotný či Miroslav Balík nebo Dominik Dolák. Defenzivu pak skvěle tvrdí kapitán Miroslav Kolínek a dále Lukáš Dolák, Pavel Schöner, Jiří Trégr či univerzálové Matěj Cafourek a Adam Cimrman. Vše pak z pozice gólmana jistí Zbyněk Pokorný.

Jenže nyní čeká tyto borce doslova křest ohněm. V pohárovém čtvrtfinále totiž na Stochov přicestují borci FK Kladno, tedy druhého týmu západní skupiny 2. ligy. A to je obrovské lákadlo pro stochovské sportovní příznivce, v kádru kladenských je totiž několik borců s ligovými zkušenostmi – kanonýr Petr Šnídl (třetí nejlepší střelec 2. ligy – západ), další střelci Martin Kaválek, Marek Vašák, Pavel Caisl či střílející obránce Michal Jaráb. V kádru Kladna je i zkušený Pavel Stejskal, který pamatuje nejlepší doby futsalové Viktorie Žižkov či vynikající domácí borci Jan Čurda a Josef Fujdiar, v brance kraluje zkušený David Tetour. Tým pak skvěle koučuje Jiří Veselý, který připravuje tým hodně poctivě. „Rozhodně nic nepodceníme. Stochovské jsem podle soupisky trochu nastudoval a pojedeme tam kompletní. Pohár je pro nás vlastně už startem do nové sezony a určitě bychom jeho středočeskou část chtěli vyhrát,“ hlásí Veselý a těší se na výbornou atmosféru zápasu.

Stochovské fanoušky tak v neděli čeká v místní sportovní hale futsalová lahůdka. Jasnými favority jsou hosté, jenže míč je kulatý a stát se může cokoliv.

Kladno - Tatran Rakovník 2:1 po penaltách. Hostující Miroslav Verner bojuje s kladenským Vladimírem Procházkou
FOTO, VIDEO: Dohrávku ovládlo Kladno, ale s bodem odjel i Tatran