V té době gradovalo napětí mezi hráči a trenérem Ladislavem Sabo, jenž na mimořádné schůzi vedení klubu nabídl svoji funkci. „Od té chvíle se všechno změnilo, začalo se víc trénovat a byla vidět větší chuť,“ konstatoval předseda klubu František Štětina, jenž se společně se sekretářem Petrem Rajglem ujal trenérského kormidla.

„Naše představa ale byla jiná. Uvažovaný Hampel starší nabídku odmítl a nikoho jiného jsme narychlo nesehnali. Nemohli jsme na nic čekat, museli jsme jednat,“ vysvětlil Štětina.

Pro vedení Baníku byl okresní přebor jediným možným předsezónním cílem. Jiná varianta neexistovala. „Vzhledem k vynaloženým prostředkům na posily jsme nic jiného nemohli chtít,“ přiznal Štětina a dodal, že před sezonou museli z Nového Strašecí koupit své odchovance Charváta a M. Hampela, z Družce přišel na hostování Pliml a před jarem z Tuchlovic na přestup Najer.

Přes nespornou zásluhu celého kádru, který v klíčové momenty táhl za jeden provaz, vyzdvihl Štětina podíl zkušených fotbalistů Burleho, Charváta a M. Hampela. Právě středová řada byla ozdobou Baníku, který celou sezonu musel odehrát bez klasického útočníka, protože nebyl k dispozici zraněný průbojný dlouhán Brzák. Sázel tudíž na zabezpečenou obranu, o čemž svědčí i nejnižší počet inkasovaných branek.

Stochovské mrzí, že ač se jim většinou dařilo a byli v čele tabulky, chodilo na jejich domácí utkání málo diváků. V průměru přibližně padesátka. Na tak velké město zoufale málo.

„Ke konci se to o něco zlepšili a byli bychom rádi, kdyby se na přebor naučili chodit,“ přál si Štětina, jenž před novou sezonou očekává návrat dlouhodobě zraněných obránce Sviderky a zmíněného Brzáka. Z Rynholce chtějí stáhnout z hostování brankáře Lukáče, poněvadž zkušený Vašíř nemíní v áčku pokračovat.

Baník má díky skvělé spolupráci s městem pro fotbal výborné podmínky. Disponuje třeba umělým zavlažováním kvalitního trávníku. Oproti jiným obdobím ale zaostává celková práce s mládeží. Letos například vůbec neměl dorostenecký tým.

Ani vyhlídky do nejbližších let nejsou dvakrát růžové. Začali zde tudíž od zakládu, v přípravce teď mají 35 dětí. Otázka je, zda časem nedají příležitost jinému odvětví. Nová sportovní hala v těsném sousedství stadionu k tomu vyloženě svádí.