Při pohledu na jména posil by bylo pro vedení klubu zklamáním, pokud by tým nehrál špičku tabulky. Například z Nového Strašecí se vrátil Hampl, který ale nějaký čas nehrál, ze stejného klubu je zde na hostování Charvát. K fotbalu se vrátil také Ulman, z Nova přišel Kárník a z Družce Pliml – všichni jsou hráči základu.

„Vznikla konkurence, která tady nebyla. Nikdo nemá jisté místo v sestavě,“ těší trenéra Ladislava Sabo, jenž mužstvu vládne pevnou rukou už druhou sezonu. „Zavedli jsme přísný režim. Kdo netrénuje, nehraje,“ tvrdí kouč, který lituje, že se hned v 1. kole zranil levý obránce, kapitán Sviderka, jenž zřejmě nebude k dispozici ani na jaře.

Operaci kolena v zimě podstoupil i střelec důležitých gólů, Burle. Koncovku ale považuje Sabo za největší slabinu. „Hlavně ve druhé polovině podzimu nás trápila. Třeba proti Slavoji jsme měli za půl hodiny asi pět tutovek a nakonec jsme byli rádi za bod.“

Stochovští by nejraději zapomněli na zápas v Žehrovicích, kde si nezasloužili bodovat, přesto vyhráli 1:0. „Na druhou stranu bylo z naší strany výborné utkání s Dobrou. V půli jsme prohrávali nula jedna a pak čtyři jedna vyhráli,“ uvedl trenér, jenž právě doberský tým považuje za největšího jarního konkurenta. Stochov před ním vede pouze o dva body.

„Pozor si však musíme dát i na Stehelčeves. Hrajeme u ní a prohrál tam i Družec,“ varuje Sabo, který má respekt i z dalšího soupeřů, na jejichž hřišti se Baník představí. „Určitě se zlepší Unhošť i Slavoj. To budou také těžká utkání.“

Do jara počítají Stochovští s dalším navrátilcem – Brzákem (Strašecí), čímž ofenziva nabere na údernosti. „Moc tam toho nehrál, ale pro nás bude platný,“ je přesvědčený Sabo.

Baník začne kondiční přípravu už ve středu 7. ledna. V polovině února se začne zaměřovat na herní.