S nadsázkou lze poznamenat, že by se měla narychlo uskutečnit koučova změna dresu. Naposledy byl padesátiletý trenér registrovaný v Příbrami a jeho ligové zkušenosti z obrany by se mohly zítra jeho svěřencům hodit.

Defenziva je totiž tou řadou, která nejvíc doplatí na absence, jež narostly do nepříjemných rozměrů. „Ve středu jsem trénoval," usmíval se. Za ideálních podmínek má Kladno k dispozici šest stoperů a v tuto chvíli pouze jednoho!

V trestu na jedno utkání je po vyloučení v Nymburku Veselý, zranění jsou J. Procházka, Suchý a Hanzlík. Jelikož T. Procházku potřebuje ve středu zálohy, zbyl trenérovi pouze Pechr! Aby toho nebylo málo, tak nemocný je Kalina a další případný adept na post obránce Štoncner celý týden netrénoval.

Příležitost dostanou hráči, kteří na ni čekali. „Teď mohou potvrdit své kvality Věřím, že šanci využijí," řekl Pihávek a připomněl, že v Nymburku byl už připravený Bartoš.

Druhý problém je soupeř, jemuž se naopak uzdravily všechny opory, včetně Johany. „Přijedou v plné síle. Porazili Měcholupy a určitě na to budou chtít navázat. Se Souší to byl vždycky na krev s velkým nasazením všech hráčů," řekl Pihávek a připomněl jarní bezbrankovou bitvu na severu Čech. Rozstřel vyzněl pro Kladno. Jelikož hřiště nebude v ideálním stavu, bude boj o to tužší.

Souš má konsolidovaný tým, do něhož se vrátil Brazilec Costa a má tam i dva hráče z Balkánu. Pihávek na soupeře nic speciálního nepřipravuje.

„Ani proti Plzni jsme na nikoho nehráli osobku. Chceme hrát tak, abychom soupeři vnutili svůj styl," uzavřel kouč první celku tabulky Čtvrtí Severočeši ztrácí na SK ze čtvrtého místa čtyři body.