V programu se našlo místo pro všechny věkové kategorie. Mládežnici si zahráli proti Tuchlovicím, stará garda pak proti sobě. Na hřišti nechyběl ani předseda klubu Vladimír Dufek, který dokonce dal jednu branku, aby pak odstoupil. Musel na křest knihy o historii doberské kopané, kterou sepsal Miroslav Oliverius už před deseti roky, ale nyní ji pečlivě doplnil o události posledních deseti roků. „Udělal to jako vždy výborně! Mně navíc křest posloužil jako záminka, abych mohl ze hřiště,“ smál se Vladimír Dufek a pochválil vedení obce, že na knížku přidalo peníze.

Sám Oliverius přiznal, že práce bylo na publikaci možná víc, než si myslel. „Jsem Švermovák, o tamním fotbale toho vím víc a práce jde rychleji. Na Dobrou jsem musel jezdit a ptát se. Jsem sice důchodce, ale času tolik není a psát mohu většinou až večer,“ povídal autor už několika fotbalových knížek, o kterého je dál mezi kluby zájem. Až je toho někdy moc…

Zápas starých gard nakonec ovládli modří 5:4. Hlavní hvězdou byl Libor Misura, enfant terrible celého fotbalového Kladenska, fotbalista od boha. Nasázel hattrick! „Je vidět, že pořád ještě hraje (ve Družci),“ pochválila kanonýra legenda Čechie Vlastimil Hrubý. Muž, jenž vynikl, jako elitní tvůrce hry, později (až dodnes) i jako trenér. Velkých borců bylo ale na place víc, gól dal třeba i Radek Duda, jenž Hrubého kdysi v áčku nahradil a jako někdejší nejlepší střelec ČFL Doberáky dostal do krajského přeboru. Dal dokonce i branku na rozdíl od Pavla Růžičky. Další dobrá duše kabiny góly střílela celou kariéru, teď mu to starší zatrhli. „Že prej sem mladej a že mám hrát defenzivní štít Makelele,“ chechtal se duší Švermovák.

Herní pocity mnoha tváří nakonec shrnul Marek Liška. Kopal roky ligu v Kladně, pak pomáhal roky i Čechii. „Hrál jsem, ale mizerně,“ jednoznačně zalhal v dobrém rozmaru s kamarády bráchy Škvárovými, Přerostem, Nedvědem a mnoha dalšími.

Vrcholem oslavy byl duel A týmu Velké Dobré a hokejových Rytířů. Ne náhodou Vladimír Dufek vybral právě je, vždyť jako učitel a později ředitel „hokejové“ 12. ZŠ v Kladně spoustu hráčů pomohl vychovat. Vychovaní ale nebyli jeho hráči. Hokejisty sice pustili ve druhém poločase do vedení 2:0, ale pak už stříleli hlavně oni a Rytířům nepomohl ani skvělý výkon brankáře Ládi Zikmunda – podlehli 3:7.

Oba celky si vzaly i zvučné posily z fotbalové ligy. Hokejisté skvělého Tuchlovičáka Zdeňka Folprechta, který si zahrál za Spartu či Liberec, domácí zase svého odchovance Marka Jungra (Sparta, Příbram, Jihlava). Za hokejový tým nastoupili kromě zdravé osy nováčka extraligy (Zikmund, Kehar, Zajíc ml., Stach, Jelínek) také Víťa Bílek, Josef Zajíc st., Jirka Kameš, Michal Mádl, Ota Černý a ke konci vládní zmocněnec pro sport a Doberák Milan Hnilička.

Na domácí straně nechyběl nejlepší gólman, co tu kdy chytal - Josef Zlata. Nebo dlouholetá opora Šimon Honetsläger, jenž se s kariérou zápasem rozloučil.

Kdo se rozhodně s fotbalem neloučí, to je Čechie Velká Dobrá. Vidět to bylo nejen na dospělých, ale hlavně při zápasech dětí. Mají kde trénovat, klub jim pomáhá, jak to jde. Třeba i penězi z téhle stoleté oslavy. „Povedlo se nám víc věcí, hlavně jsme vždycky chtěli hrát dobrý fotbal. K tomu však potřebujete zázemí a i na tomhle poli můžeme být na leccos pyšní. A kdo bude po mně předsedou? Brzy se to dozvíte,“ usmál se na závěr Vladimír Dufek.