Dobrá nestačila, Braškovu pomohlo střídání

Nové Strašecí – Velká Dobrá 3:0 (0:0)

Vprvní půli se hrál spíše vyrovnaný fotbal bez výraznějších šancí. Strašecí sice dvakrát zahrozilo, ale Čechie kontrovala pokusem Dudy. Stav se však měnil až po změně stran. Nejprve už po dvou minutách po rychle hozeném autu unikl obráncům Ducár a Kudela od něj dostal nabídku, která se odmítnout nedala. Doberští poté hru trochu otevřeli a rychlík Kudela je ztrestal znovu. Svůj tým uklidnil ranou na 2:0, těsně před koncem pak zasadil hostům ještě jednu krutou ránu Tlustý. „Dokud jsme dodrželi stanovenou taktiku, bylo to dobré, jenže rychlý gól po změně stran to vše změnil. Spokojeni být nemůžeme, hlavně se zmíněným druhým poločasem,“ uvedl zklamaný hrající asistent kouče Radek Duda.

Branky: 47. a 61. Kudela, 89. Tlustý.

Velká Dobrá: Kieryk – Bílek, Liška, Nedvěd, Dufek (46. Zeman) – Polák, Machek (46. Zelenka), Duda, Vydra (46. Nosek) – Jícha, Neuberger.

Braškov – Vraný 3:1 (1:1)

Po delší době zvládli Braškovští úvod zápasu, neinkasovali, ale přestože byli aktivnější, své šance promrhali (i kvůli Tichým nastřelené tyčce) a tak opět inkasovali jako první. Ve 30. minutě vtom měl po rychlém brejku prsty i brankář Kohout – rána Davida se dala ztlumit. Vranští ale vedení neudrželi. Ve 42. minutě měli trochu smůly, když nepovedená přihrávka M. Maňkoše našla přesně Nachtigala a ten se zúhlu nemýlil.

Po obrátce se hra úplně vyrovnala, šance byly na obou stranách, diváky vtěch chvílích fotbal musel bavit. O výsledku nakonec rozhodl braškovský devatenáctiletý mladíček Plecitý, jehož kouč Želina poslal na hřiště až v65. minutě. Plecitý nejprve dostal přihrávku na zadní tyč a uklidil ji přesně ke vzdálenější tyči, v80. minutě pak druhým zásahem uťal tlak Vraného druhou trefou. Tu sice poslal do břevna, ale míč se odrazil do hlavy brankáře Pražáka a odtud za čáru. „Začali jsme době, lépe se pohybovali, ale paradoxně opět inkasovali jako první, když jsme řadu šancí promrhali. Ve druhém poločase se hra srovnala, ale góly jsme dali my. Střídání mi fakt vyšlo,“ usmál se kouč vítězů Jaroslav Želina.

Jeho protějšek Josef Jenč nesouhlasil stím, jak se zápas vyvíjel. „Myslím, že do půle jsme byli o něco lepší, dali laciný gól a stejně lacino po hrubce mladého Cimrmana inkasovali. Po obrátce chtěl bohužel hrát už jen Braškov, naši hráči jakoby se těšili někam na kafíčko. Budeme si muset svýborem sednout a zimní přípravu trochu přehodnotit,“ nehněval se Jenč poprvé na své ovečky.

Branky: 42. Nachtigal, 70. a 80. Plecitý – 31. David.

Braškov: Kohout – Přerost (46. Hlavatý), Fridrich, Bach (67. Plecitý), Bartoš – M. Maňkoš, Tichý, Veselý, Přichystal – J. Duda (46. P. Maňkoš), Nachtigal.

Vraný: Pražák – J. Cimrman, D. Cimrman, Janda, Němec – Kočínský, Špeta, Urban, Suchý (46. Kabourek) – David, Mišík (46. Pazdera).

  • Nové Strašecí 5 3 2 0 16:7 11
  • Lhota 4 3 0 1 17:9 9
  • Kněževes 4 2 0 2 6:12 6
  • Tuchlovice 3 1 1 1 5:4 4
  • 5. Braškov 4 1 1 2 9:10 4 6.
  • Velká Dobrá 4 1 0 3 5:10 3
  • Vraný 4 1 0 3 8:14 3
  • Příští program: Sobota 16. února: Nové Strašecí – Vraný (10), Tuchlovice – Velká Dobrá (13.30). Neděle 17. února: Braškov – Kněževes (10), Lhota – Tuchlovice (13.30).