Oba týmy mají zatím skvělou bilanci: 4 zápasy, 4 výhry. Od Strašecí se to celkem mohlo čekat, vždyť hraje krajský přebor. A také tabulku vede díky lepšímu skóre – 19:1. Oproti tomu Doksy daly patnáct branek a čtyři dostaly. Pokud tedy budou chtít turnaj vyhrát, měly by o dvě soutěže výš hrající domácí zdolat.

„Určitě by to bylo příjemné, byť jde jen o přípravu. A hlavně bych byl rád, kdyby se hrál dobrý zápas bez zbytečných excesů. Tak, aby se nikdo nezranil,“ přeje si Jiří Škvára, jehož tým se zatím scházel v poměrně velké síle a výtečně do něj zapadly posily z nižších soutěží. Unhošťský Korpa dal už pět branek, dokonce o jeden víc než hlavní šutér týmu Mošnička a útočí na titul nejlepšího kanonýra turnaje. „Jsme moc rádi, hlavně aby mu to vydrželo. On i družecký Burant se jeví výborně,“ vzkázal ze soustředění ve Vrchlabí Jiří Škvára.

I kvůli zmíněnému soustředění chtěl hrát zápas v jiném termínu, ale pořadatelé mu nevyhověli. „Prý nejsou termíny, ale my to zvládneme,“ mávl rukou.

A domácí kouč Miloslav Mrázek? Ten Doksy v akci ještě neviděl. „Ale když vidíte výsledky, soupisku a jméno trenéra, je to záruka kvality. Zápas pro nás bude zpestřením týdenního soustředění, trénovat budeme ještě v neděli dopoledne. Takže půjde hlavně o přípravu, ale vyhrát samozřejmě chceme, nebudu to zastírat,“ přiznal kouč Nového Strašecí.

Jde jen o to, zda nedělní počasí duel odehrál dovolí. Meteorologové moc optimističtí nejsou, Miloslav Mrázek více. „Hřiště je bez sněhu a právě ho solíme,“ řekl v pátek po poledni.

V dalších duelech se na turnaji utká v sobotu od 10 hodin Braškov se Slaným a v neděli od 10 hodin Lhota s Kněževsí.