Jak jste spokojený s umístěním po podzimní části soutěže?

Nejsem absolutně spokojený, ke spokojenosti mi chybí pět, šest bodů. To jsou ztracené body z domácích zápasů s Milínem a s Nymburkem. V obou utkáních jsme měli výraznou převahu, obrovský počet šancí, ale bohužel jsme góly nedali a právě tyhle body chybí.

Na oko to nevypadá špatně. Jste osmí v tabulce, jste v půlce tabulky, ale rozdíly jsou malé. Tři body chybí na čtvrté místy a naopak mít o tři body méně, tak už byste byli na sestup…

No, na sestup je to, dá se říct, pouze jeden bod, protože v současné době, jak vypadají tabulky v divizích, tak od nás by sestupovalo šest mužstev. Protože v současné době sestupují čtyři Středočeši z divize a tím pádem o to víc sestupuje u nás, takže pokud by to bylo takhle, tak nás čeká na jaře pořádná divočina.

V čem byl podle vás váš tým nejsilnější a naopak na čem potřebujete přes zimu zapracovat?

Hlavně potřebujeme zapracovat na tom, abychom dávali víc gólů, protože jsme neproměňovali strašně moc šancí. Slabina je, jak už jsem říkal, v tom střílení gólů. Hlavně musíme zlepšit standardní situace, abychom si góly z nich pomohli. Ty se nám nedařily na podzim. Naopak na druhou stranu jsme vůbec nedostávali góly ze standardních situací soupeře. Dostali jsme takto pouze jediný gól v utkání s Milínem. To byla naše velká přednost, že jsme góly ze standardek nedostávali. Naopak musíme začít góly z těch našich dávat.

Ze začátku jste dostávali hodně gólů, ale pak se to zlepšilo…

V prvních osmi zápasech jsme dostali patnáct gólů. Uprostřed sezony jsme měli sérii tří zápasů, ve kterých jsme inkasovali osm branek, což bylo hodně. Takže jsme pak náš způsob hry celkově změnili, i hru v obraně, a v posledních sedmi utkáních už jsme dostali pouze pět gólů.

Kdo se vám na hřišti nejvíce líbil?

Jednoznačně musím vyzdvihnout brankáře Kuta, se kterým jsem byl spokojený. Jinak nemůžu vyzdvihnout nikoho, protože nikdo nepodával celý podzim takové výkony, aby se dalo říct, že neměl žádné výkyvy, nebo že podal takový výkon ve všech zápasech, abych mohl být spokojený.

Jak se vám osvědčily posily? Pejša, Hořejší, Mrština.. Zůstávají i nadále?

Všichni byli na hostování. Do budoucna s tím počítám takhle: U Hořejšího jsme dohodnutí jak s hráčem, tak s mateřským klubem ze Slaného, že bychom měli zájem prodloužit hostování. Hořejší se zlepšoval. Když přišel, tak na tom fyzicky nebyl tak dobře, ale během podzimu se zlepšil. U něj byl také problém v dávání gólů, ale ke konci podzimu už to bylo lepší, protože vlastně i v jednom utkání dal čtyři góly, takže je vidět, že opravdu on na to střelecky má. Věřím, že během zimní přípravy by do sebe dostal i tu fyzičku a měl by se stát posilou našeho mužstva.

Pejša začal hrát na stoperu, ale pak jsme ho přesunuli na beka, takže odehrál všechna utkání. V současné době chce začít přípravu s Kladnem B, ale jsme domluveni, že pokud by tam nezůstal, tak by se vrátil zase k nám.

Co se týče Mrštiny, tak tam až taková spokojenost nebyla, protože měl velké problémy s trénováním – s docházkou.

Usilujete o někoho nového? A neodchází někdo?

Neměl by odejít nikdo, akorát to vypadá, že na jaro nebude Martin Verner, který bude mít práci v zahraničí. Jinak doufám, že kádr udržíme pohromadě. Budeme se samozřejmě snažit někoho sehnat, ale pokud bychom někoho do mužstva chtěli, nebo dostali, tak jedině hráče takových kvalit, který by u nás patřil do základní sestavy. Jsme samozřejmě také omezeni finančně a druhá stránka je, že je obrovsky těžké vůbec nějakého kvalitního hráče tady na Rakovnicku sehnat.

Jak bude vypadat vaše zimní příprava a kdy ji zahájíte?

Přípravu zahájíme v úterý pátého ledna. Budeme trénovat třikrát až čtyřikrát týdně. V sobotu před utkáním dopolední trénink a zpestřením budou zápasy na našem turnaji, který začíná devátého ledna. Dvacátého šestého ledna pak odjížíme na soustředění do Stříbrné.