Na Aritmě vstoupili do bojů také borci SK Slaný hrající turnaj druhé kategorie. Na začátek nestačili na účastníka pražské I. B třídy Nusle, podlehli vysoko 1:6 (1:4).

Velké Dobré chyběly hvězdy jako Duda s Jíchou, ale i Zelenka, Machek, Stolár a další. Na stopera tak musel asistent kouč Petr Fíman, při absenci nemocného Milana Závodského dokonce tentokrát hlavní kouč.

První půlku oddirigoval slušně, Pražané bránu neohrozili, ale ve druhé Čechie zaspala úvod a dostala tři góly. Neuberger pak pěkně proměněným sólem snížil a Uher levačkou dal na 2:3. Vyrovnat se však nepovedlo, přestože Kozel trefil z TK břevno.

Ve všech případech jde o mladé hráče, kteří – pokud vydrží – mohou z Čechie v budoucnu pomoci udělat opět špičkový krajský celek.

Slaný přivezlo na Aritmu také hodně polátanou sestavu, o jejímž složení zatím vedení mluvit nechce. Řada hráčů je v klubu na zkoušce. Jediný gól vstřelil do sítě Nuslí Vimr už v první půlce.

„Výsledek je sice mementem, ale já mu tradičně váhu nepřikládám. Musím se opakovat s mým krédem, že špatný trenér se pozná podle dobrých výsledků v přípravě,“ usmál se trenér Jiří Šarlinger.

Ještě více informací o turnaji na Aritmě Praha přinese tištěné vydání úterního Kladenského deníku.