Velvarský lídr I. A třídy minulou středu doma deklasoval přeborové Klecany 7:2. Před dnešním utkáním ale úplným favoritem není, poněvadž jeho A tým probrala zranění, tudíž dostanou příležitost i hráči rezervy. Podle asistenta trenéra Davida Vedrala by to mělo být tak půl na půl. „Uvidíme, zda je v našem béčku kvalita nebo ne," řekl s tím, že původně chtěli z poháru odstoupit. „Na schůzi jsme se však dohodli, že se to nedělá, že hrát budeme ať to dopadne jak to dopadne."

Slaný se do Velvar těší. Má být hezky, k tomu slušný trávník a kompletní kádr. Víc snad ani kouč Martin Nový nemůže chtít. Vlastně ano, postoupit. „Chceme pokračovat v postupové šňůře, domácím to nedáme zadarmo. Jedeme s otevřeným hledím a ať postoupí lepší," řekl slánský kormidelník, jehož tým před týdnem vyřadil po dlouhém penaltovém rozstřelu pohárového specialistu ze Hřebče. „Hlavně, aby se to nepokopalo a lidi viděli pěkný, ničím nesvázaný fotbal," dodal Nový.

Tuchlovice vyřadily po výsledku 2:0 Doksy a teď je čeká další účastník I. B třídy – Mutějovice. Hrát se bude na hřišti Chmelařů, kde Tuchlovičtí před necelými dvěma lety schytali prohru 0:2. „Oba góly nám dal Roubík. Výborný fotbalista, jeden z nejlepších na Rakovnicku, který hrál i v dorostu Kladna, ale skončil kvůli zranění nohy. Dáme si pozor, protože chceme postoupit," říká asistent kouče Tuchlovic Miroslav Supáček.

Hosté odjedou kromě zraněného čerstvého třicátníka Hejduka i bez Fitka, jenž se vážně zranil, když si šel kopnout za béčko.

Šanci naopak dost možná dostane mladý kanonýr Miroslav Balík. Ten má za sebou výživný týden, nastřílel v něm hned devět branek! Rychlonohý hráč se trefil nejprve v barvách dorostu třikrát do sítě Loděnic, pak dokonce pětkrát zatížil konto Roztok (Praha-západ) a nakonec se trefil i za mužský A tým proti Cerhovicím.