Proti svým

Hostouň porazila Tuchlovice 5:1, přesto kouč vítězů Miroslav Supáček soupeře chválil. Aby také ne, když většinu jejich hráčů ještě nedávno trénoval v tuchlovickém dorostu. „Podle mne tak houževnaté, perspektivní a dobře složené mužstvo nemůže sestoupit," řekl s tím, že je k zoufalství přiváděl brankář Franěk. Stínem utkání byl natržený zadní stehenní sval Kubína z Tuchlovic.

Slaný mělo fušku s Dubím, které je jediným týmem, s nímž nebodovalo. Teď ale vyhrálo 4:0. Bylo to však až díky závěrečným minutám. „Dobře bránili, nemohli jsme se do nich dostat, až druhou půlku jsme je rozebrali," řekl trenér Slaného Radim Vavroch s tím, že za stavu 1:0 mělo Dubí šance. „Byli lepší, než jsem čekal," dodal.

Mládí bralo lekci

Mladí versus staří, aneb Švermov kontra Družec 2:6. Hosté napravili debakl se Slaným a výrazně k tomu přispěl Michal Zieber, který nastřílel pět gólů! „Tolik jsem jich ještě nedal. Kdo je také dává," usmíval se záložník vítězů a upřesnil, že dvě branky padly z pokutových kopů. Prý pro ně bylo výhodou, že se hrálo na menší umělce, kde tolik nemuseli běhat. Domácí dvěma zásahy snížili na 2:4, na víc však neměli. „Bylo znát, že jim chybí Růžička s Tlustým," uznal Zieber a pochvaloval si, s jakými fotbalisty v Družci hraje.

„Překvapili mě, čekal jsem, že budou horší," prohlásil sekretář Brandýsku Petr Suk na adresu sympatického celku Přítočna, které venku skórovalo až v poslední minutě. Hosté měli i dobrý začátek, utlumil je však poměrně brzký gól v jejich síti. „Určitě jsme měli o dost víc šancí," mínil Suk. Přítočno dohrávalo v deseti (čk).

Nejsou lidi

V Žehrovicích otevřel skóre ránou z 25 m Bureš, jemuž chvíli na to sebral balon Rolný a vyrovnal. Kročehlavy vyhrály půli laciným gólem, avšak čtvrthodiny před koncem zápas zremizoval z penalty za ruku Stehlík. V rozstřelu měli soupeři poloviční úspěšnost, šťastnější byli hosté. „Jinak to byl vyrovnaný zápas, Jsme rádi alespoň za bod, budeme to však mít se záchranou těžké, protože to nemáme s kým hrát," povzdechl si žehrovický předseda Rosťa Kopačinský.

Bělči se na hřiště vrátil po karetním trestu záložník D. Trousil, který se v zápase s Černucí ukázal jako rozdílový hráč. Nejprve z úhlu parádní střelou poslal domácí do vedení a ještě v prvním poločase neméně povedenou přihrávkou našel na zadní tyči volného Volfa, jenž chytrou střelou rozvlnil síť za bezmocným Mihulou podruhé. Brankář hostí už byl ve druhém dějství neomylný, stejně jako opět bezchybný gólman domácích Šnobl, a tak se výsledek již neměnil.

I bez bruslí to jde

Hrdlív bral důležité tři body z vyrovnaného zápasu s Lidicemi. Dvěma šťastnými góly to zařídil už bývalý hokejista Raclavský. Nejlepší pasáž hostů přišla po pauze, kdy byli dvacet minut lepší. Vytěžili z toho pouze kontaktní gól, který dal z pokutového kopu T. Radosta. Kopal se za zbytečný faul kapitána Červenky.