Do poločasu se ještě divizní Štětí drželo, i když úvod patřil i tak favoritovi a krajní hráči Šimkovský se Schneiderem brzy zajistili vedení 2:0. Po přestávce velvarský kouč Zdeněk Hašek vystřídal skoro celou jedenáctku a na obrázku hry se to ukazovalo stále markantněji, protože hostů bylo jen jedenáct. Každopádně dorazili i se stoperem Obrtlíkem, jenž ve Velvarech dlouho kopal a rádi tady na něj vzpomínají stejně jako v nedalekém Slaném. Prostě borec!

Velvary zkoušely nového brankáře. Zatímco Červerik se vrátil do Teplic, ze stejného klubu dorazil jiný mladíček Jan Grüman. Ještě mu není devatenáct, ale chytal výborně a o čisté konto ho připravil až Mikina ve druhém poločase.

Nově kopal také korejský bek Jin Kim. Určitě zajímavý kluk – 21 let.

„Připravili jsme si hodně šancí, rozdíl v soutěžích byl tentokrát vidět. Něco jsme neproměnili, ale sedm gólů beru,“ usmál se trenér Zdeněk Hašek, jehož tým čeká v sobotu těžší činka – jedou na hřiště třetiligového Motorletu.

Velvary – Štětí 7:1 (2:0). Branky: 10. Šimkovský, 15. Schneider, 46. Vopat, 53. Svoboda, 62. Kott, 74. Drozda, 81. Duong – 65. Mikina.

Velvary (I. pol.): Grümann – Šimkovský, Rubeš, Březina – Novotný, Valenta, Šustr, Doung, Schneider – Svoboda, Pajkert.

Velvary (II. pol.): Grüman – Jin Kin, Drozda, Chábera – Šimkovský, Richter, Kott, Duong, Pajkert – Vopat, Svoboda.