Po bezbrankovém poločase šli Kladenští dokonce do vedení křížnou ranou Fujdiara, ale brzy na to Šafránek vyrovnal.

Skóre ostře hraného mače se pak měnilo až v závěrečné desetiminutovce. Nejprve Kladno inkasovalo dvě slepené branky od Pence, když první byla z velké dálky a druhá z TK. Vzápětí sice Čížek po sólu na bližší tyčku snížil, jenže závěrečný tlak už svěřenci kouče Nováka ve vyrovnání nepřetavili a naopak Střížkov mohl zvýšit. V poslední minutě však brankář Rouček chytil Demeterovi pokutový kop nařízený za faul Pucholta.

Trenér Kladna Eduard Novák byl se zápasem spokojený. Podle něj mělo jeho mužstvo jít do vedení už v prvním poločase, kdy se dostalo do dvou obrovských šancí. První připravil velmi dobře hrající Bartoš Tóthovi, ale ten svou pravačkou merunu minul. V čisté šanci pak selhal také Čurda. „Oba před sebou měli prázdnou bránu, nicméně i tak to byl pro nás výborný zápas. Hrálo se v tempu, hodně ostře. Bohemka ukázala, proč v pohodě vyhrála ČFL a myslím, že ve druhé lize bude také nahoře. Tým vede zkušený Příbramák Franta Barát, udělali Pavla Drska,“ vyjmenoval Novák, jenž už tentokrát nevsadil na 22 hráčů, ale sestavu střídal mírněji.

Mrzel ho jen výsledek, pod nějž se podle něj podepsal laciný gól na 2:1. „Rouček to měl mít, i když pak zase chytil penaltu. Co se týče Drska, kluci se na něj docela snažili, ale svoje kvality ukázal, to je jasné,“ usmál se Novák.

Kladno odehraje další duel ve středu od 17 hodin na hřišti Spartaku Příbram (špička I. A třídy).

Bohemians Praha – SK Kladno 3:2 (0:0). Branky: 51. Šafránek, 80. a 82. Penc – 46. Fujdiar, 84. Čížek. Rozhodčí: Teuber.

Kladno: Svatoš (65. J. Rouček) – Roubal (55. Pucholt), Procházka, Rendla, Hofman (70. Skořepa) – Bartoš, Samek, Čurda (46. Z. Rada), Hartman (55. Čížek) – Tóth (46. Fujdiar), Švambera (60. Růžička).